آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی یا همان BIS، در گزارشی اظهار کرد که CBDCها مزیت‌ های منحصر به فرد پول‌ های بانک مرکزی را به مردم ارائه می‌ دهند و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، تجسم پول دیجیتالی می باشد که برای منفعت و خیر عمومی طراحی شده است.

حمایت دوباره بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی از رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

حمایت دوباره بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی از رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

4 تیر 1400

بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی یا همان BIS، در گزارشی تحت عنوان، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی فرصتی برای سیستم پولی است؛ اظهار کرد که CBDCها مزیت‌ های منحصر به فرد پول‌ های بانک مرکزی را به مردم ارائه می‌ دهند. طبق گزارش این نهاد، رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، تجسم پول دیجیتالی است که برای منفعت و خیر عمومی طراحی شده و برای برقراری سریع ارتباط با سیستم‌ های پرداخت خرد مناسب می باشد.

نگاهی به جزییات گزارش بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی

بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی در ادامه گزارش خود معماری احتمالی سیستم رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را تشریح می کند و از سیستم دولایه‌ ای که متشکل از بانک‌ های مرکزی و بانک‌ های خصوصی است، رونمایی کرد. همچنین در بحث حریم خصوصی نیز بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی معتقد است که رمز ارزهای دیجیتالی که ناشناس ماندن را به طور کامل تضمین کنند، می‌ توانند زمینه‌ ساز فعالیت‌ های مالی غیرقانونی باشد و با ناشناس ماندن افراد کاملا مخالفت کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.