آنچه در این مقاله می خوانیم

شبکه دفینیتی پلتفرم بزرگ و جذاب قراردادهای هوشمند آینده، امروز رسما راه اندازی شد.

دفینیتی راه اندازی شد!

دفینیتی راه اندازی شد!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

18 اردیبهشت 1400

شبکه دفینیتی (internet computer) بالاخره بعد از 3 سال انتظار و با انتشار یک پست در وبلاگ شرکت بصورت رسمی افتتاح شد و در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وقتی نام قرارداد هوشمند را میشنوید به یاد چه چیزی می افتید؟ احتمال زیاد به یاد شبکه اتریوم خواهید افتاد و به بلاکچین جذاب آن فکر خواهید کرد. در بلاکچین اتریوم به سادگی میتوان قرارداد های هوشمند را به زبان برنامه نویسی سالیدیتی نوشته و منتشر کرد و در دسترس عموم قرار داد. اما دفینیتی امروز راه اندازی شد و ممکن است در مدت زمانی بسیار کوتاه گوی سباق را از اتریوم برباید. شاید بعد از یک یا دو سال با شنیدن نام قرارداد های هوشمند به یاد دفینیتی بیفتید و دیگر خبری از اتریوم نباشید. خوش آمدید. شما امروز رسما به دنیای دفینیتی وارد شدید.

دفینیتی را میتوان از بسیاری از جهات شبیه به اتریوم دانست، چرا که بسیاری از خدماتی را که شبکه اتریوم در دسترس علاقمندان قرار میدهد دفینیتی قرار است با قدرت و سرعت بسیار بیشتر ایجاد و عمومی کند. دفینیتی را میتوان انقلابی در دنیای ارزهای دیجیتال پنداشت که سه سال طول کشیده است تا به مرحله اجرایی شدن برسد.

جذب سرمایه توسط پروژه دفینیتی

به گزارش دیکریپت، دفینیتی استارت‌آپ فعال در حوزه فناوری بلاک چین که در سال ۲۰۱۸ برای شبکه پردازشی مبتنی بر بلاک چین خود، ۱۹۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده بود، اعلام کرده است که اکنون این سیستم راه‌اندازی شده است. با این حال، ‌توکن دفینیتی با تیکر DFN هنوز به‌صورت رسمی وارد صرافی‌ها نشده‌ است.

به طور کلی این شرکت در نظر دارد با تمام پلتفرم های قرارداد های هوشمند نظیر اتریوم و ترون و نیز با سرویس های پدازش ابری نظیر آمازون (AWS) رقابت نموده و برای این کار توانسته است سرمایه مناسبی را جمع آوری و مدیریت کند.

دفینیتی نام این شبکه جذاب را internet computer یا کامپیوتر اینترنتی گذاشته است و با این نامگذاری (در یکی از پست های وبلاگ شرکت آمده است) تفکر جاه طلبانه خود را به نمایش گذاشته است.

این شرکت در وبلاگ خود یک پست بسیار طولانی گذاشته است که در آن علاوه بر توضیحات مربوط به پروژه، برنامه آن برای 20 سال آینده شرکت نیز بیان شده است.

آینده پژوهی در پروژه دفینیتی

اما یک بخش بسیار مهم و عجیب از این پست وبلاگ، دیدگاهی آینده پژوهانه را درباره نحوه فعالیت در حوزه وب بیان میکند و در آن چنین میخوانیم:

۲۰ سال دیگر، اینترنت باز، به‌مراتب بزرگ‌تر از اکوسیستم اختصاصی و بسته شرکت‌های بزرگ فناوری (Bigtech) خواهد بود. اکوسیستمی که همین حالا هم رو به زوال است. اما به همان دلایلی که زبان برنامه‌نویسی قدیمی کوبول هنوز هم در حال اجراست، این اکوسیستم بسته نیز شاید هرگز کاملاً از بین نرود.

دفینیتی با رویایی بلند پروازانه بوجود آمده است و باید دید در ابتدایی ترین روزها و سالهای فعالیت خود، چگونه دنیای جدیدش را پیش چشم علاقمندان تصویر خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.