آنچه در این مقاله می خوانیم

کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور تایلند اعلام کرد، میم کوین‌ ها به دلیل آن که هیچ هدف و مفهوم مشخص یا اساسی ندارند و قیمت آن‌ ها تحت تاثیر شبکه‌ های اجتماعی هستند، مبادله آن‌ ها در صرافی‌ ها ممنوع خواهد بود.

دولت تایلند معامله ی میم کوین‌ ها، توکن‌ های هواداری و NFT‌ ها را ممنوع اعلام کرد

دولت تایلند معامله ی میم کوین‌ ها، توکن‌ های هواداری و NFT‌ ها را ممنوع اعلام کرد

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

22 خرداد 1400

بعد خبر تصویب لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی توسط کنگره السالوادور و همچنین خبر احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی در هند که باعث تاثیر مثبت بر روی روند بازار رمز ارز های دیجیال شد؛ این بار دولت کشور تایلند معامله ی میم کوین‌ها، توکن‌ های هواداری و NFT‌ ها را ممنوع اعلام کرد تا سیاست های دولت ها در قبال بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال، به دو جبه ی مقابل هم تبدیل شود.

نگاهی به قوانین جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور تایلند، قوانین جدیدی را برای صرافی‌ های رمز ارزهای دیجیتال در این کشور وضع کرده است؛ که مطابق آن مبادله ی میم کوین‌ها، توکن‌ های هوادارای و توکن‌ های غیر مثلی یا همان NFT را ممنوع کرده است. این کمیسیون در بیانیه خود گفته‌ است که میم کوین‌ ها به دلیل آن که هیچ هدف و مفهوم مشخص یا اساسی ندارند و قیمت آن‌ ها تحت تاثیر شبکه‌ های اجتماعی هستند، مبادله آن‌ ها در صرافی‌ ها ممنوع خواهد بود. هر چند کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور تایلند در بیانیه خود نامی از هیچ توکن خاصی نیاورده است، اما به نظر می‌رسد میم کوین‌ هایی مانند شیبا اینو و دوج کوین هم مشمول ممنوعیت‌ های جدید معاملاتی شوند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.