آنچه در این مقاله می خوانیم

نگرانی اصلی دولت ژاپن، فقدان شفافیت ارزهای دیجیتال می‌باشد که شاید شرایط را برای پول‌شویی و فرار مالیاتی فراهم کند؛ به همین دلیل مقامات ژاپنی اعلام کردند که قصد دارند مقررات جامعی را برای حوزه ارزهای دیجیتال تعیین کنند.

دولت ژاپن برای تنظیم مقررات رمز ارزهای دیجیتال سخت‌گیری بیشتری به خرج خواهد داد

دولت ژاپن برای تنظیم مقررات رمز ارزهای دیجیتال سخت‌گیری بیشتری به خرج خواهد داد

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

26 تیر 1400

مدتی قبل بود که بانک‌های کره جنوبی اعلام کردند که تمایلی برای ادامه همکاری و تمدید قرارداد با صرافی‌های ارز دیجیتال این کشور ندارند و این عدم تمایل بانک‌ها به دلیل آن است که همکاری با صرافی‌ها، سود قابل توجهی برای بانک‌ها ندارد؛ حال امروز نیز مقامات دولت ژاپن اعلام کردند که قصد دارند مقررات جامعی را برای حوزه رمز ارزهای دیجیتال تعیین کنند و در همین راستا، بر شدت تلاش‌های خود افزوده‌اند.

نگاهی به جزییات طرح دولت ژاپن برای قانون‌گذاری سختگیرانه بر حوزه ارزهای دیجیتال

اداره امور مالی ژاپن فهرستی از قوانین جدید را تهیه کرده تا قانون‌گذاری این حوزه با سخت‌گیری‌های بیشتری انجام شود؛ همچنین، وزارت دارایی این کشور نیز تعداد کارمندان ناظر بر حوزه رمز ارزهای دیجیتال را افزایش داده است. نگرانی اصلی دولت ژاپن فقدان شفافیت رمز ارزهای دیجیتال می‌باشد که شاید شرایط را برای پول‌شویی و فرار مالیاتی فراهم کند. مسئولان ژاپنی اعتقاد دارند توسعه این حوزه را نمی‌توان به دست شانس سپرد یا آن را به حال خود رها کرد ولی در رابطه با هرگونه اقدامی که استفاده از استیبل‌کوین‌ها یا ارزهای دیجیتال را دشوارتر کند، هنوز به نتیجه خاصی نرسیده‌اند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.