آنچه در این مقاله می خوانیم

رئیس BOE بانک مرکزی انگلستان می‌گوید نگران السالوادور هستم، بیت کوین انقدر بی ثبات است که نمی‌توانند هیچ‌گونه قانونی را بپذیرد.

رئیس بانک مرکزی انگلستان نگران السالوادور هستم

رئیس بانک مرکزی انگلستان نگران السالوادور هستم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

7 آذر 1400

رئیس BOE بانک مرکزی انگلستان از دلایل انقلاب مالی می گوید

رئیس BOE بانک مرکزی انگلستان می‌گوید بیت کوین انقدر بی ثبات است که نمی‌توانند هیچ‌گونه قانونی را بپذیرد و یا از نمودار خاصی و یا تحلیل خاصی پیروی کند، بانک مرکزی انگلستان از ارزهای دیجیتال و صنعت کریپتو به عنوان انقلاب مالی یاد می کند، این در حالی است که بریتانیایی‌ها واقعا تمایلی زیادی برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را ندارند چرا که ریسک این نوع از بازارهای اقتصادی بسیار زیاد است .

نگرانی اندرو بیلی در مورد قبول بیت کوین به جای پول ملی

اندرو بیلی رئیس بانک انگلستان نسبت به پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی توسط السالوادور ابراز نگرانی کرد گفتنی است که رئیس جمهور السالوادور چند روز پیش اعلام کرد که قرار است بیت کوین را مبنای پولی این کشور قرار دهد و به زودی به پشتوانه صندوق های حمایتی بیت کوین شهری جدید بر پایه و پشتوانه این ارز بنا کند، رئیس بانک مرکزی انگلستان در مورد تصمیم جدید السالوادور در مورد پذیرش بیت کوین به عنوان پول ملی یا قانونی ابراز نگرانی کرده است چرا که او معتقد است کاربران از نوسانات ارز های دیجیتال بالاخص بیت کوین اطلاع یا خبری ندارند.

روند حرکت بیت کوین در السالوادور

 در روز اول پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی قیمت آن از ۴۳ هزار دلار به بالای ۶۸ هزار دلار رسید این در حالی است که قیمت فعلی بیت کوین به ۵۴ هزار دلار رسیده است و اخیر رئیس جمهور این کشور در روز جمعه سیاه خرید با خرید مجدد 100 بیت کوین حجم دارایی های این کشور را افزایش داده است. بلومبرگ گزارش داد که بیلی در جلسه اتحادیه دانشجویان در کمبریج بیان کرده است که نگران کشور السالوادور هستم بخاطر اینکه بیت کوین را به عنوان پول ملی خود انتخاب کرده است و نمی‌دانند نوسانات بیت کوین چقدر می‌تواند خطرناک باشد.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.