آنچه در این مقاله می خوانیم

رئیس بانک مرکزی مرکزی علی صالح آبادی اعلام کرد که ارزهای دیجیتال ملی به زودی راه اندازی خواهد شد وی اعلام کرد بسترسازی‌های لازم انجام شده است.

رئیس بانک مرکزی ایران، ارزهای ملی به زودی راه اندازی خواهند شد

رئیس بانک مرکزی ایران، ارزهای ملی به زودی راه اندازی خواهند شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

24 آذر 1400

رئیس بانک مرکزی مرکزی ایران علی صالح آبادی اعلام کرد که ارزهای دیجیتال ملی به زودی راه اندازی خواهد شد وی با اعلام اینکه زیرساخت های لازم برای توسعه و گسترش ارزهای ملی آماده شده است اعلام کرد که به زودی در آینده نزدیک شاهد شروع فعالیت این ارز خواهیم بود.

بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی ایران

بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی ایران بر سر یکسری مسائل در مورد ارزهای دیجیتال ملی اتفاق نظر نداشتند و به همین علت بحث ارائه‌ی ارزهای دیجیتال با یکسری مشکلات کلیدی گره خورده است، این دومین باری است که بانک مرکزی ایران در تلاش است تا ارزهای ملی کشور را راه اندازی کنند.

گذرگاه ورود ارز به ایران

بانک مرکزی بر این باور است که ارزهای دیجیتال می‌‌توانند درگاهی برای ورود ارز به داخل کشور باشند و موجب رونق اقتصادی شوند اما اتفاق نظر و بحث بر روی یک سری مسائل امنیتی تا به امروز مانع از اجرای شدن طرح های ارز ملی شده است با توجه به اینکه ایران در حال حاضر در تحریم شدید به سر می‌برد یکی از بهترین راه های رورود ارز به کشور بازار ارزهای دیجیتال است.

رئیس بانک مرکزی ایران

صالح آبادی رئیس بانک مرکزی ایارن در گردهمایی رؤسای نمایندگی جمهوری اسلامی در کشورهای همسایه اعلام کرد که راه اندازی رمز پول ها یکی از مهمترین دستور کارهای بانک مرکزی است که زیرساخت و دستورالعمل های مربوط به آن تدوین شده است و در آینده‌ی نزدیک به شکل آزمایشی راه اندازی خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی ایران

گفته‌های صالح آبادی رئیس بانک مرکزی  در حالی منتشر شده است که مجلس شورای اسلامی ایران ادعا می‌کند نمایندگان بر سر یک سری مشکلات کاربردی از جمله نبود نظارت و کنترل  بازار و خطر پذیر بودن آن نگران آینده‌ی دارایی‌های ارز های دیجیتال هستند. در حال حاضر یکی از مهمترین بحث‌های فعلی مجلس و بانک مرکزی ایران و نهادهای امنیتی ارزهای دیجیتال و نحوه راه اندازی آن ها می‌باشد.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.