آنچه در این مقاله می خوانیم

رئیس جمهور ترکیه قانون کریپتو برای ارائه به پارلمان آماده شده است و به زودی پیش نویس این لایحه نظارتی به مجلس برای بررسی ارائه خواهد شد.

رئیس جمهور ترکیه قانون کریپتو برای ارائه به پارلمان آماده شده است.

رئیس جمهور ترکیه قانون کریپتو برای ارائه به پارلمان آماده شده است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

6 دی 1400

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان که چندی پیش خبر داده بود که دولت این کشور در حال تدوین قوانین نظارتی برای کریپو ها است و اعلام کرده است که به زودی پیش نویس لایحه نظارتی را به مجلس این کشور برای بررسی بیشتر ارائه خواهد کرد .

تنش ها و نوسانات  ارز در ترکیه

ترکیه در چند ماه اخیر دچار نوسانات و تنش های بسیار زیادی به علت جدی نگرفتن تاثیرگذاری کریپتو در شرایط اقتصادی خود شده است.

کاهش ارز پول ملی

پول ملی این کشور چند ماه پیش در برابر ارز سقوط وحشتناکی داشته است که بسیاری از تحلیلگران علت آن را جدی نگرفتن و عدم کنترل دولت این کشور در بحث ارزهای دیجیتال اعلام کردند، درست چند ماه پیش ارزش لیر این کشور به پایین‌ترین حد خود رسید.

تاثیرگذاری بازار ارزهای دیجیتال در ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چند ماه پیش در جواب خبرنگاران به بازار کریپتوی ترکیه و میزان تاثیرگذاری این بازار در شرایط اقتصادی ترکیه اعلام کرده بود که این کشور نیازی به بازار کریپتو ندارد،

سقوط اخیر لیر واحد پول ملی این کشور در برابر دلار که بیشتر ناشی از عدم کنترل بازار ارزهای دیجیتال بوده است که منجر به افزایش تورم و سقوط پول ترکیه شده  زنگ هشداری برای جدی گرفتن شرایط فعلی بازار توسط سران و مقامات دولتی این کشور بوده است.

پیش نویس لایحه قوانین نظارتی ترکیه بربازار

ترکیه در همین راستا در کوتاه ترین زمان ممکن پیش‌نویس لایحه قوانین نظارتی بر بازار ارز های دیجیتال را تنظیم و برای بررسی  در پارلمان  این کشور آماده کرده است و گفتنی است که داده ها نشان می دهد که مردم ترکیه از بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در این بازار بسیار استقبال کرده‌اند و اعداد و ارقام نشان می دهد که مردم این کشور ترجیح می دهند به جای سرمایه گذری در بانک ها سرمایه خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.