آنچه در این مقاله می خوانیم

داده‌ های وب سایت Chainalysis نشان می‌ دهند که سرمایه‌ گذاران آمریکایی با سودی ۴.۱ میلیارد دلاری در سال گذشته میلادی، با اختلافی چهار برابری نسبت به کشور دوم، بیشترین سود از بیت کوین را به دست آورده‌ اند.

رتبه نخست  میزان کسب سود از بیت کوین به سرمایه‌ گذاران آمریکایی رسید

رتبه نخست میزان کسب سود از بیت کوین به سرمایه‌ گذاران آمریکایی رسید

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

19 خرداد 1400

وب سایت Chainalysis در جدیدترین گزارش خود نگاهی به رتبه بندی سرمایه گذاران کشور های مختلف، از میزان سود کسب شده در بیت کوین، انداخته است. مطابق این گزارش، سرمایه‌ گذاران بیت کوین در ایالات متحده آمریکا، بالاترین میزان سود در سال ۲۰۲۰ میلادی را برای خود ثبت کرده اند. داده‌ های این وب سایت نشان می‌ دهند که سرمایه‌ گذاران آمریکا با سودی بالغ بر ۴.۱ میلیارد دلار، در سال گذشته با اختلافی چهار برابری نسبت به کشور دوم، بیشترین سود از بیت کوین را به دست آورده‌ اند.

نگاهی به رتبه های بعدی در این رده بندی

رتبه دوم در این لیست، با حدود ۱.۱ میلیارد دلار سود در اختیار سرمایه‌ گذاران چینی قرار دارد و این کشور در کنار آمریکا، تنها کشورهایی می باشند که سود میلیارد دلاری از بیت کوین به دست آورده‌ اند. در رده‌ های بعدی نیز سرمایه‌ گذاران ژاپنی با حدود ۹۰۰ میلیون دلار، بریتانیایی‌ ها با حدود ۸۰۰ میلیون دلار و سرمایه‌ گذاران روس‌ با حدود ۶۰۰ میلیون دلار قرار دارند. کشور های آلمان، فرانسه و اسپانیا نیز با اختلاف اندکی پشت سر این کشورها قرار دارند. شگفتی سازان این لیست نیز، سرمایه‌ گذاران کشور های ویتنام و جمهوری چک هستند که به ترتیب در رده‌ های ۱۳ و ۱۸ این رتبه بندی قرار گرفته اند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.