آنچه در این مقاله می خوانیم

طرح جدید دولت تایلند برای اخذ مالیات از دارایی‌های ارزهای دیجیتال با مخالفت شدید احزاب سیاسی این کشور مواجه شد.

رد طرح جدید دولت تایلند برای کنترل بازار ارزهای دیجیتال

رد طرح جدید دولت تایلند برای کنترل بازار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

24 دی 1400

طرح جدید دولت تایلند برای اخذ مالیات از دارایی‌های ارزهای دیجیتال با مخالفت شدید احزاب سیاسی این کشور مواجه شد. این در حالی است که وزارت دارایی این کشور در تلاش است تا در این حوزه مالیات ۱۵ درصدی مانند سایر کشورها وضع کند.

مخالفت احزاب سیاسی تایلند

بسیاری از نمایندگان احزاب سیاسی علاوه بر مخالف بودن با این طرح بر این باورند که باید روند و سیاست کلی دولت این کشور برای کنترل بازار کریپتو و حتی استفاده از سود حاصل از مالیات کاملاً مشخص و شفاف نمی‌باشد این در حالی است که وزارت دارایی کشور در تلاش است که قوانین نظارتی بر این بازار سریعا تصویب شود.

مالیات 15 درصدی برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال در تایلند

دولت تایلند چندی پیش اعلام کرد که با توجه به افزایش فعالان این حوزه و از همه مهمتر افزایش ماینرهای استخراج کننده ارزهای دیجیتال در نظر دارد که قوانین نظارتی شدید را بر این بازار اعمال کند. بسیاری از سیاستمداران این کشور از جمله Korn Chatikavaniy رئیس سابق بانک مرکزی تایلند اعلام کرده است که این طرح به زودی اجرایی خواهد شد اما باید ابعاد آن و هدف این طرح شفاف بوده و به مردم توضیح داده شود وی همچنین اعلام کرد که در صورت اجرایی شدن این طرح تمامی فعالان و استخراج کنندگان و سرمایه گذاران که مشمول پرداخت مالیات شده‌اند باید اظهارنامه مالیاتی برای آن پر کنند.

طرح دولت تایلند با مخالفت روبه رو شد

وی در ادامه افزود من با اداره‎ درآمدهای حاصل از این قوانین موافق نیستم چرا که هنوز شفافیت کامل از این طرح و برنامه ‌های آن اعلام نشده است وی بر این باور است که بیشتر پرداخت های ارزهای دیجیتال از طریق درگاه های نامشخص صورت می‌گیرد بنابراین ابتدا نیاز است که قوانین اصلاحی برای این بازار اجرایی شده و کنترل شود و سپس بعد از شفافیت از علت و اهداف  این طرح باید به بررسی و در صورت نیاز  به اجرایی شدن آن قانون مالیات پرداخت.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.