آنچه در این مقاله می خوانیم

پیشنهاد دولت غنا برای اعمال تعرفه های مالیاتی بر روی کیف پول های ارزهای دیجیتال با مخالفت نمایندگان مجلس این کشور روبه رو شد.

رد پیش نویس اخذ مالیات در غنا

رد پیش نویس اخذ مالیات در غنا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

10 آذر 1400

رد پیش نویس قانون دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال توسط نمایندگان مجلس کشور غنا

تعرفه‌های مالیاتی

پیشنهاد دولت غنا برای اعمال تعرفه های مالیاتی بر روی کیف پول های نصب شده در موبایل هوشمند در راستای کسب مالیات از ارزهای دیجیتال با مخالفت نمایندگان مجلس این کشور روبه رو شد.

دولت غنا

دولت این کشور اصرار دارد که مانند سایر کشورهای که در بازار کریپتو حضور دارند از این بازار به شکل غیر مستقیم کسب درآمد کند، دولت ادعا می‌کند مالیات دریافت شده می‌تواند در راستای گسترش هر چه بیشتر این بازار و صنعت کریپتو خرج شود و همچنین یک منبع درآمد برای دولت در جهت کسب درآمد باشد.

جریان کریپتو در غنا

 امروزه دریافت مالیات از کاربران بازار کریپتو جز یکی از مهمترین و محوری ترین مسائلی است که دولت ها در تلاش هستند در چارچوب قوانینی به کاربران این قانون را برای جبران  کسری و یا تامین بودجه خود بکار ببرند. .دولت غنا ادعا می کند که افزایش کاربران و گسترش آن میتواند منجر به افزایش تراکنشات مالی در این کشور شود.

درآمد ناخالص دولت غنا از مالیات

بسترسازی لازم برای این تراکنشات تنها با دریافت مالیات امکان پذیر است.رد پیش نویس قانون دریافت مالیات ۷۵/۱ درصدی از تراکنشات ارزهای دیجیتال کیف پول های نصب شده برروی موبایل توسط گروهی از نمایندگان مجلس این کشور رد شد وزیر دارای این کشور ادعا می‌کند که رد این قانون می‌تواند ضربه ی بزرگی به اقتصاد این کشور وارد کند چرا که دولت یکی از مهمترین منابع تامین کسری بودجه ی خود را کسب درآمد از مالیات ارزهای دیجیتال است از دست خواهد داد .

درآمد ناخلص دولت

دولت غنا ادعا میکند کسب مالیات ۷۵/۱ درصدی از تراکنشات ارزهای دیجیتال یکی از درآمد های  ناخالص است، این کشور  در سال جاری ۴/۷  درصد درآمد ناخالص  داشته است که با کسب درآمد از راه  مالیات این مقدار در سال ۲۰۲۲ میتواند ۶ برابر شود،دولت غنا در حال حاضر با بررسی و رفع  اشکالات این پیش نویس و ارائه‌ی درباره ی آن به مجلس قصد دارد به زودی این قانون را اجرایی کند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.