آنچه در این مقاله می خوانیم

دیفای DeFi یا امور مالی غیر متمرکز که در حال حاضر تنها 0/1 از ظرفیت بازار را در اختیار دارد از قابلیت ارتقا و رشد بسیار بالایی برخوردار است.

رشد 100 برابری دیفای DeFi در 5 سال

رشد 100 برابری دیفای DeFi در 5 سال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

17 آبان 1400

دیفای DeFi یا امور مالی غیر متمرکز که در حال حاضر تنها 0/1 از ظرفیت بازار را در اختیار دارد از قابلیت ارتقا و رشد بسیار بالایی برخوردار است.

دیفای و اتریوم

 بخشی از فناوری بلاکچین است که با آماده سازی و بسترسازی مناسب میدان و زمینه  بیشتری را برای فعالیت بیشتر و ارائه‌ی خدمات فراهم می‌کند، به طور مثال : در زمان عرضه‌ی اتریوم در جولای 2015 بکارگیری این شبکه  منجر به رشد 33 درصدی شد که امروز درآمد در حاضر این شبکه به  2/1 میلیون دلاری در روز رسیده است. رشد چشمگیر اتریوم در شبکه‌ی هوشمند ارز دیجیتال یکی از مهمترین فرآیند‌های دیفای DeFi می ‌باشد که اگر همین ساختار در دیگر زنجیره‌های هوشمند نیز اجرایی شود سرعت ارائه خدمات به مراتبط بیشتر خواهد شد و در نتیجه‌ منجر به افزایش تعداد کاربران می‌گردد و می‌تواند این ظرفیت را برای بلاکچین فراهم کند تا تراکنشات روزانه‌ی خود را از میلیون فرا تر ببرد.

دیفای DeFi یا امورمالی غیر متمرکز

این شبکه در اصل یک نوع فرآیند مدیریت مالی است که با حذف واسطه‌های مالی کنترل مالی تراکنشات بلاک چین را توسط اشخاص یا نهادها کمرنگ‌تر می‌کند و مانع از ورود سیستم‌های نظارت دستی که  توسط انسان کنترل می‌شوند خواهد شد در نتیجه‌ی بکار گیری این سیستم سرعت واکنشات ارتقا پیدا کرده و تبادلات مالی بدون کنترل افراد واسط خواهد بود.

ویژگی بکار گیری دیفای DeFi

افزایش مبادلات غیر مترکز و اجرای قرداد هوشمند توسط کاربران ، ارتقا سرعت انتقال و جابه جایی و از همه مهمتر بسترسازی وام دهی و ثبات قیمت‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال از دیگر مهمترین فرآیندهای مالی در این بازار است که بسیار مهم است نمونه‌ی اجرایی این سیستم در اتریوم بسیار مورد توجه‌ی کاربران و شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات دیجیتالی بوده است کنترل نشدن ارز مبادله شده اساس شکل گیری این بستر است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.