آنچه در این مقاله می خوانیم

روس‌ها در رتبه‌ی نخست تراکنشات ارزهای دیجیتال،بانک روسیه اعلام کرد که روس ها در سال جاری  ۵ میلیارد دلار ارز دیجیتال خرید و فروش کرده‌اند.

روس‌ها در رتبه‌ی نخست تراکنشات ارزهای دیجیتال

روس‌ها در رتبه‌ی نخست تراکنشات ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

8 آذر 1400

بانک روسیه اعلام کرد که روس ها در سال جاری  ۵ میلیارد دلار ارز دیجیتال خرید و فروش کرده‌اند.

 اگرچه روسیه در بازار کریپتو به یک رهبر جهانی شناخته شده است ولی بانک روسیه هنوز در مورد بیت کوین تردید دارد. گزارش‌هایی که از طرف بانک مرکزی این کشور شنیده شده است که خبر از افزایش تمایل مردم روسیه در این بازار می دهد و  از جمله فعال‌ ترین کاربران در بازار ارز دیجیتال در جهان هستند .

بانک مرکزی روسیه

بانک روسیه در  بیانه‌ای جدیدی که درباره ثبات مالی منتشر کرده است به روند رو به رشد این کشور در بازار کریپتو اشاره کرده است و ارزش این معاملات را ۲.۸ تریلیون دلاری اعلام کرد است. بانک روسیه با توجه به اسناد و تخمین های گزارش شده توسط بانک های  محلی  حجم کل تراکنش‌های سالانه ارزهای دیجیتال نسبت به جمعیت این کشور به ۵ میلیارد دلار رسیده است .بانک روسیه گفت که فدراسیون این کشور از نظر بازدید از صرافی ارزهای دیجیتال در بین اولین رهبران جهانی قرار گرفته است.

حجم معاملات روس ها در بایننس

بر اساس داده‌های ارائه دهنده  توسط صرافی بایننس ارزهای دیجیتال در روسیه از نظر کل ترافیک و حجم معاملات در رتبه ی بالای نسبت به ترکیه و سایر کشورها قرار گرفته است ، بانک مرکزی روسیه خاطر نشان کرد که روسیه یکی از بزرگترین کشورهای استخراج بیت کوین در جهان است و  از نظر نرخ ملی مصرف برق  برای استخراج بیت کوین در رتبه سوم قرار دارد این درحالی است که بسیاری از نمایندگان و دولت مردان این کشور مخالف باراز ارزهای دیجیتال هستند و استفاده ی برق برای تولید و استخراج آن هستند .

 بازارهای جهانی ارز دیجیتال

بانک روسیه خبر از خطرات مربوط به صنعت کریپتو داد و ریسک‌های مربوط به ثبات مالی،ESG  حمایت از سرمایه گذاران ، پولشویی به کاربران داده است و در مورد این خطرات و ریسک ناشی از آن می‌گوید در حال حاضر کشور روسیه در تلاش است تا امنیت این بازار را برای کاربران تامین کند ولی همچنان تهدیدها و مشکلات بسیار زیادی بر سر راه این بازار برای رسیدن به حد و سطح ایده آل وجود دارد .

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.