آنچه در این مقاله می خوانیم

مدیران ریپل ادعا کرده اند سوابق موجود در ۱۵ صرافی خارجی ثابت می‌کند که ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا، مبنی بر نقض ماده پنجم قانون اوراق بهادار این کشور توسط مدیران ریپل درست نیست.

ریپل ادعا کرد اسنادی دارد که باعث پیروزی در دادگاه کمیسیون بورس خواهد شد

ریپل ادعا کرد اسنادی دارد که باعث پیروزی در دادگاه کمیسیون بورس خواهد شد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

14 خرداد 1400

وب سایت کوین تلگراف در آخرین گزارش خود اعلام کرد که شرکت ریپل مدعی است، سوابق موجود در ۱۵ صرافی خارجی ثابت می‌کند که ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا، مبنی بر نقض ماده پنجم قانون اوراق بهادار این کشور توسط مدیران ریپل درست نیست. برد گارلینگهاوس، مدیرعامل شرکت ریپل و کریس لارسن، بنیان‌گذار این شرکت، با ارائه دادخواستی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواسته‌ا ند که در مورد آی‌فینکس، شرکت مادر صرافی بیت فینکس، و ۱۴ صرافی خارجی دیگر تحقیق کند.

تصویر ریپل

دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا از ریپل

گارلینگهاوس و لارسن در شکایت اصلاح‌ شده ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) از ریپل، متهم به فروش بیشتر از دو میلیارد واحد XRP به سرمایه‌ گذاران عمومی در سراسر جهان شده‌اند و به همین دلیل، SEC به دنبال رد اموال توسط مدیران ریپل بر اساس این توکن‌ های فروخته‌شده شده می باشد. اما مدیران ریپل ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا درباره نقض ماده پنجم قانون اوراق بهادار مصوب به سال ۱۹۳۳ توسط آن‌ ها را رد کرده اند و تأکید دارند که این قانون، فروش اوراق بهادار ثبت‌ نشده را در داخل ایالات متحده آمریکا ممنوع کرده است.این در حالی است که استدلال حقوقی مدیران ریپل این است که آن‌ ها این توکن‌ ها را در صرافی‌ های بین المللی فروخته‌ اند که خارج از حوزه ی صلاحیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می باشد.

جزییات دادخواست ریپل از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

در دادخواست ریپل که روز چهارشنبه به دادگاه ارائه شد، ریپل خواستار بررسی سوابق صرافی‌ های آی‌فینکس، بیت فارکس، بیت هامپ، بیت لیش، بیت مارت، اسند اکس، بیترو سنگاپور، بیت استمپ، کوین بین، هیت بی‌تی‌سی، هوبی گلوبال، کوربیت، اوکی اکس، آپ بیت سنگاپور و زی‌بی نتورک تکنولوژی است. همچنین در این دادخواست به نامه‌ های درخواست کمک از مقامات جزایر کیمن، هنگ کنگ، کره جنوبی، انگلیس، سنگاپور، سیشل و مالت اشاره شده است. مدیران ریپل همچنین تأکید دارد که صرافی‌ های ذکرشده در دادخواست این شرکت و نهادهای مرتبط با آن‌ها، دارای اسناد و اطلاعات منحصربه‌فردی درباره ی نبرد حقوقی ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می باشد. به گفته ی گارلینگهاوس و لارسن، این صرافی‌ ها اطلاعاتی درباره ی فرایند و نحوه ی انجام تراکنش‌ های ادعایی توسط مدیران این شرکت، در پلتفرم‌ های خارجی دارند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.