آنچه در این مقاله می خوانیم

سقوط هش ریت بیت کوین در نتیجه اعتراضات اخیر قزاقستان، قطع اینترنت این کشور موجب کاهش 13/4 درصدی نرخ هش ریت بیت کوین شده است .

سقوط هش ریت بیت کوین در نتیجه اعتراضات اخیر قزاقستان

سقوط هش ریت بیت کوین در نتیجه اعتراضات اخیر قزاقستان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

18 دی 1400

استعفای دولت قزاقستان و قطع اینترنت و ورود ارتش روسیه به بهانه کمک به تامین امنیت کشور قزاقستان منجر به تاثیر گذاری در نرخ هش ریت بیت کوین و در نتیجه‌ کاهش ۴/۱۳ درصدی هش ریت شده است .

دومین کشور بزرگ استخراج ارزهای دیجیتال

قزاقستان به عنوان دومین کشور بزرگ مزارع استخراج کننده ارزهای  بعد از ممنوعیت استخراج ارز در چین به دومین مکان برای  استخراج کنندگان تدیل شده است افزایش تعداد فعالان این حوزه نشان از گسترش هرچه بیشتر صنعت استخراج کریپتو در این کشور دارد

سیاست گذاری‌های اشتباه دولت قزاقستان

تقزیبا 3/31 درصد از استخراج ارزهای دیجیتال بر عهده این کشور است که در جریانات اخیر به دلیل سیاست گذاری‌های اشتباه دولت این کشور در راستای افزایش قیمت سوخت مایع منجر به وقوع اعتراضات گسترده در تمامی شهرهای این کشور به ویژه پایتخت آن شده است دولت این کشور در راستای سرکوب اعتراضات اینترنت سراسری کشور قزاقستان را که دومین کشور بزرگ استخراج کننده در جهان است قطع کرده اند که این خود بسیار در نرخ هش ریت و تولید آن تاثیرگذار است .

دردسرساز شدن کاهش انرژی و فرسوده بودن زیرساخت‌ها

به نظر می رسد که افزایش مصرف انرژی توسط دستگاه‌های ماینینگ در جهت استخراج ارزهای دیجیتال منجر به کاهش ذخایر انرژی این کشور شده است. گفتنی است که چند هفته پیش رئیس جمهور این کشور اعلام کرده بود که فرسوده بودن زنجیره‌ی استخراج ارزهای دیجیتال و نبود زیرساخت های لازم در این کشور منجر به خاموشی و بلاتکلیفی بسیاری از فعالان این حوزه در کشور قزاقستان  شده است.

قعطی اینترنت در قزاقستان و کاهش هش ریت

قزاقستان به عنوان دومین کشور استخراج کننده ارزهای دیجیتال در حال حاضر با خاموشی های سراسری مواجه است که منجر به اعتراض بسیاری  از شهروندان این کشور شده است . بسیاری از تحلیلگران نگران تاثیر گذاری شرایط و نا آرامی‌های اخیر قزاقستان در نرخ هش ریت بیت کوین می‌باشند گفتنی است که چند هفته پیش بیت کوین در بالاترین نرخ هش ریت خود یعنی ۲۰۷ اگزا هش بر ثانیه بوده و در حال حاضر۴/۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.