آنچه در این مقاله می خوانیم

شبکه مقابله با جرایم مالی اعلام کرد که بررسی ارزهای دیجیتال و عملیات‌ مرتبط با آنها، یکی از اولویت‌ های اصلی این نهاد برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و اطمینان از سیاست‌ های مناسب ضد پولشویی، می باشد.

شبکه مقابله با جرایم مالی اعلام کرد که استفاده تبهکارانه از ارزهای دیجیتال گسترده است

شبکه مقابله با جرایم مالی اعلام کرد که استفاده تبهکارانه از ارزهای دیجیتال گسترده است

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

12 تیر 1400

مدتی قبل گروه ویژه اقدام مالی FATF در گزارشی اعلام کرد که گروه‌ های تروریستی راست افراطی، به بیت کوین و پرایوسی کوین‌ ها روی آورده‌ اند. اما امروز نیز در خبری تازه، شبکه مقابله با جرایم مالی که با نام FinCEN شناخته می شود، عنوان کرد که حوزه رمز ارزهای دیجیتال را به عنوان یکی از اولویت‌ های اصلی خود در مقابله با جرایمی مانند پولشویی و تأمین مالی تروریسم می‌ داند. 

نگاهی به جزییات طرح جدید FinCEN برای مقابله با تأمین مالی تروریسم

شبکه مقابله با جرایم مالی روز پنجشنبه اعلام کرد که بررسی رمز ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و عملیات‌ های مرتبط با آنها، یکی از اولویت‌ های اصلی و اولیه شبکه مقابله با جرایم مالی، برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و اطمینان از سیاست‌ های مناسب ضد پولشویی خواهد بود. این نهاد نظارتی همچنین، رمز ارزهای دیجیتال را ارزهای مجازی قابل تبدیل توصیف کرد و اعلام کرد که از چنین دارایی‌ هایی به شکل گسترده‌ در فعالیت‌ های غیرقانونی و تبهکارانه آنلاین استفاده می‌ شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.