آنچه در این مقاله می خوانیم

شرکت برکشایر هاتاوی که تحت رهبری وارن بافت قرار دارد، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار در بانک دیجیتال Nubank سرمایه‌ گذاری کرده است. این در حالی است که بافت همواره به‌عنوان یکی از منتقدان رمز ارزهای دیجیتال مشهور بوده است.

شرکت تحت رهبری وارن بافت در یک بانک حامی بیت کوین سرمایه گذاری کرد

شرکت تحت رهبری وارن بافت در یک بانک حامی بیت کوین سرمایه گذاری کرد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

21 خرداد 1400

به گزارش سایت بین کوین داتکام، شرکت برکشایر هاتاوی که تحت رهبری وارن بافت قرار دارد، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار در بانک دیجیتال Nubank سرمایه‌ گذاری کرده است. این در حالی است که بافت همواره به‌عنوان یکی از منتقدان رمز ارزهای دیجیتال مشهور بوده است. این سرمایه‌ گذاری بخشی از دور جذب سرمایه نوبت هفتم نوبانک است که در ماه ژانویه آغاز شد. این بانک آمریکا جنوبی گفت که ۲۵۰ میلیون دلار هم از دیگر سرمایه‌ گذاران جمع‌آوری کرده است. نوبانک که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده، می‌گوید که ۴۰ میلیون مشتری دارد و از نظر تعداد مشتری بزرگ‌ ترین بانک دیجیتال در جهان است.

تصویر لوگو Nubank

نگاهی دقیق تر به گزارش رویترز در این زمینه

خبرگزاری رویترز پیشتر گزارش داده بود كه این بانک در حال برنامه‌ ریزی است تا سهام خود را در سال جاری میلادی در بازارهای سهام آمریکا عرضه کند. نوبانک که طرفدار بیت کوین است، پس از خرید شرکت کارگزاری ایزینوست (Easyynvest) که یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین دارد، بارها اعلام کرده است که فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری در بیت کوین به مشتریان خود ارائه خواهد داد. Nubank در ماه مه، مجوز خرید شرکت ایزینوست را از بانک مرکزی برزیل دریافت کرد. این بانک هفته گذشته نام تجاری ایزینوست را به Easynvest by Nubank تغییر داد.

جزییات صندوق ETF ایزینوست

صندوق قابل‌معامله در بورس ایزینوست با نماد QBTC11 توسط شرکت کیو آر است منیجمنت مدیریت می‌ شود. این صندوق اولین ETF بیت کوین بود که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل تأیید شد. این صندوق در بورس اوراق بهادار B۳ معامله می‌ شود که یکی از بزرگ‌ ترین بازارهای سهام در آمریکای لاتین و دومین بورس قدیمی در برزیل است. نوبانک روز سه‌شنبه گفت که قصد دارد از سرمایه‌های جذب‌شده برای تأمین بودجه توسعه بین‌ المللی خود به مکزیک و کلمبیا، راه‌ اندازی محصولات و خدمات جدید و استخدام کارمندان بیشتر استفاده کند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.