آنچه در این مقاله می خوانیم

صربستان درخواست صدور مجوز سه صرافی را بررسی خواهد کرد، این کشور به تازگی قوانین سختگیرانه ای را برای بازار ارز های دیجیتال تصویب کرده است .

صربستان درخواست صدور مجوز سه صرافی را بررسی خواهد کرد

صربستان درخواست صدور مجوز سه صرافی را بررسی خواهد کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

7 دی 1400

صربستان در حالی درخواست صدور مجوز به این سه صرافی را بررسی می کند که این کشور قوانین سختگیرانه ای را به تازگی برای بازار ارز های دیجیتال تصویب کرده است . تمامی صرافی‌ها برای فعالیت قانونی باید قوانین جدید را بپذیرند.

صرافی قانونی

صربستان با قوانین جدید خود قرار است سرعت تایید و صدور مجوز را برای صرافی های قانونی افزایش دهد و امکان خرید و فروش ارزها را به صرافی ها به شکل قانونی ارائه دهد .

پرونده پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال و عرضه‌کنندگان توکن صربستان مدت‌ها است که جز اخبار بسیار داغ این کشور قرار دارد وزیر دارایی این کشور در هفته جاری در پارلمان اعلام کرد که مقامات صربستان در حال بررسی درخواست های صدور مجوز برای تامین صرافی های قانونی هستند.

قوانین جدید نظارتی

به تازگی سه صرافی در این کشور درخواست بررسی مجوز قانونی را کرده اند و به نظر می رسد این اقدام صربستان می تواند گام جدی برای شروع و توسعه قانونی بازار ارزهای دیجیتال در این کشور باشد . وزیر دارایی این کشور در پاسخ به سوالات خبرنگاران اعلام کرد که صادر کننده توکن ها دیجیتال قبلا هزینه‌های درخواستی را پرداخت کرده‌اند و تمامی قوانین تصویب شده را پذیرفته‌اند.

وزیر خارجه صربستان بازار ارزهای دیجیتال را تایید کرد

 وزیر خارجه این کشور اعلام کرده است که صربستان اولین کشوری است که در حوزه کریپتو قوانین نظارتی را اجرایی کرده و توسعه می‌دهد همچنین وی در ادامه افزود که این کشور در حال حاضر به آرامی می‎خواهد شرایط بازار کریپتو را با بررسی و تنظیم آن کنترل کند

حمایت از بازار کریپتو

وزیر دارایی این کشور از راه اندازی توکن ملی این کشور در آینده نزدیک خبر داد وی همچنین اعلام کرد که دولت به شدت از این بازار و شرایط حاکم بر آن حمایت می کند بسیاری از تحلیلگران امیدوارند که دولت این کشور با حمایت واقعی موجبات گسترش بازار کریپتو را فراهم کند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.