آنچه در این مقاله می خوانیم

فابیو پانتا، اقتصاددان مشهور ایتالیایی و عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز با اشاره به مسئله ی مصرف بی رویه انرژی توسط بیت کوین اظهار کرد که این ارز دیجیتال عمدتاً توسط تبهکاران مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

فابیو پانتا: بیت کوین حیوانی بسیار خطرناک است

فابیو پانتا: بیت کوین حیوانی بسیار خطرناک است

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

3 تیر 1400

فابیو پانتا، اقتصاددان مشهور ایتالیایی و عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز شدیداً به ارز دیجیتال بیت کوین حمله کرد و آن را حیوانی بسیار خطرناک خطاب کرد. وی با اشاره به مسئله ی مصرف بی رویه انرژی توسط بیت کوین اظهار کرد که این رمز ارز دیجیتال عمدتاً توسط تبهکاران مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

نگاهی دقیق تر به صحبت های فابیو پانتا

فابیو پانتا، اقتصاددان معروف ایتالیایی، اعلام کرد که یورو دیجیتال می‌ تواند باعث دفع تهدید‌هایی شود که از سوی رمز ارزهای دیجیتال برای حاکمیت پولی اتحادیه اروپا ایجاد شده است. فابیو پانتا همچنین اظهار داشت که بانک‌ های مرکزی بسیار بهتر از شرکت‌ های خصوصی، قادر به حفاظت از حریم خصوصی افراد هستند. وی در ادامه ی صحبت های خود گفت که بانک مرکزی اروپا هیچ علاقه ی تجاری به نظارت و جمع آوری اطلاعات کاربران ندارد و یورو دیجیتال تنها در پرداخت‌ های بسیار کوچک می‌ تواند ناشناس باشد. فابیو پانتا معتقد است کاملاً ناشناس بودن با حفظ حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات کاملا متفاوت است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.