آنچه در این مقاله می خوانیم

فرار مالیاتی صرافی‌های هندوستان ،اداره مالیات هندوستان به دنبال صرافی‌های متخلف در مورد پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال است .

فرار مالیاتی صرافی‌های هندوستان

فرار مالیاتی صرافی‌های هندوستان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

13 دی 1400

اداره مالیات هندوستان به دنبال صرافی‌های متخلف در مورد پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال است .

فرار مالیاتی که به علت نبود نظارت دقیق در بسیاری از کشورها رایج است، سازمان ملی اطلاعات مالیات هندوستان  را به آن واداشته است که شروع به  بررسی و کشف صرافی هایی کند که مدت ها است  به علت نبود نظارت ، فرار مالیاتی گسترده‌ی داشته‌اند.

سازمان مالیات

گزارش های منتشر شده از اداره‌ی کل اطلاعاتGST هند (DGGI ) از روز شنبه صرافی‌های مرکزی کشور هندوستان مورد بازبینی قرار گرفته است گفته می‌شود که دفاتر بیشتر دفاتر این صرافی ها مورد بررسی قرار گرفته شده است و در اغلب موارد  بررسی هایی صورت گرفته فرار مالیاتی گسترده از کالاها و خدمات توسط این سازمان شناسایی شده است

قوانین نانوشته‌ی کشور هندوستان

بررسی‌های اداره‌ی مالیات این کشور در حالی است که هنوز قوانین نهایی دولت هند برای فعالان در زمینه کریپتو صادر نشده و مقامات این کشور در زمینه کریپتو و دریافت مالیات گسترده از آن اختلاف نظر دارند .

مقامات سازمان ملی مالیات هند می‌گوید صرافی های ارز های دیجیتال این کشور فرار مالیاتی بسیار سنگین داشته‌اند و سرکوب به فرار مالیاتی شرکت ها به خصوص صرافی هایی که قصد نپرداختن مالیات این کشور را داشته اند به ۴/۹ میلیون دلار می رسد .

فرار مالیاتی بزرگترین صرافی هندوستان

شروع بررسی‌های سازمان مالیات هند به دنبال کشف فرار مالیاتی بزرگ صرافیWazir  در روز جمعه بوده است این صرافی به مبلغ۴۰/۴۹ کرور روپیه ( پول رایج هند) پول نقد را به عنوان جریمه و دیرکرد باید به سازمان مالیات پرداخت کند گفتنی است که سازمان مالیات کشور هند اعلام کرده است که صرافی های ارز های دیجیتال برای تسهیل خرید و فروش ارزهای دیجیتال کمیسیون دریافت می‌کنند و بنابراین باید حقوق مطالبات کشوری را در راس ساعت و زمان آن پرداخت کنند چرا که استفاده از منابع کشوری باید سودی برای کشور نیز داشته باشد

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.