آنچه در این مقاله می خوانیم

مقامات اداره امور پولی فلسطین (PMA) اعلام کرده اند که در حال حاضر، دو پروژه تحقیقاتی برای بررسی امکان صدور رمز ارز دیجیتال ملی این کشور، در حال انجام می باشد و این نهاد به این تحقیقات خوش بین است.

فلسطین در حال تحقیق و بررسی برای صدور ارز دیجیتال ملی می باشد

فلسطین در حال تحقیق و بررسی برای صدور ارز دیجیتال ملی می باشد

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

7 تیر 1400

اداره امور پولی فلسطین اعلام کرده که در حال تحقیق و بررسی بر روی امکان صدور رمز ارز دیجیتال ملی می باشد. مقامات این نهاد اعلام کرده‌ اند که در حال حاضر دو پروژه تحقیقاتی برای بررسی امکان صدور رمز ارز دیجیتال در حال انجام می باشد. خبرگزاری بلومبرگ در گزارش خود می نویسد که فراس ملهم، سکاندار اداره امور پولی فلسطین، به این تحقیقات خوش بین است و اعتقاد دارد با انتشار رمز ارز دیجیتال فلسطینی، آنها می‌ توانند گامی مهم در راستای پذیرش پول خود در سیستم‌ های پرداخت داشته باشند.

نگاهی به اهمیت انتشار ارز دیجیتال به عنوان پول ملی برای فلسطینی‌ ها

لازم به ذکر است که انتشار یک رمز ارز دیجیتال به عنوان پول ملی برای فلسطینی‌ ها، می‌ تواند اقدامی بسیار مهم در جهت کاهش محدودیت‌ های پرشمار مالی باشد که دولت اسرائیل بر فلسطینیان اعمال کرده است. راجا خالدی از موسسه تحقیقات اقتصادی فلسطین معتقد است که حتی در صورت آن که این رمز ارز دیجیتال به وسیله‌ ای برای مبادله تبدیل نشود، باز هم اهمیت سیاسی بسیار بالایی برای مردم فلسطین خواهد داشت.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.