آنچه در این مقاله می خوانیم

فوربز در گزارشی مدعی شد که در سال ۲۰۲۰، تعداد ثروتمندان ایرانی ۲۱.۶ درصد رشد کرده است و این موضوع در حالی میباشد که میانگین رشد میلیونرهای دنیا ۶.۳ درصد بوده است؛ همچنین مجموع ثروت دلاری این افراد نیز با سرعتی بیشتر افزایش یافته است.

فوربز در گزارشی مدعی شد که تعداد میلیونرهای ایرانی با شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است

فوربز در گزارشی مدعی شد که تعداد میلیونرهای ایرانی با شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

12 تیر 1400

وب سایت فوربز در گزارشی مدعی شد که تعداد میلیونر های ایرانی با وجود تحریم‌ های شدید ایالات متحده آمریکا و شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است. فوربز در گزارش خود می نویسد که در سال ۲۰۲۰ میلادی، تعداد ثروتمندان ایرانی ۲۱.۶ درصد بیشتر شده است. اما این موضوع در حالی می باشد که میانگین رشد میلیونر های دنیا ۶.۳ درصد بوده است؛ همچنین مجموع ثروت دلاری این افراد نیز با سرعتی بیشتر افزایش یافته است.

تصویر دلار آمریکا در کنار ریال ایران

نگاهی به گزارش کمپ‌ جمینای در رابطه با علل اصلی افزایش تعداد میلیونر های ایرانی

کمپ‌ جمینای در گزارشی جدید، با اشاره به رشد ۶۲۵ درصدی بازار بورس تهران، جهش بورس تهران را یکی از عواملی اصلی افزایش تعداد میلیونر های ایرانی می‌ داند. برای درک بهتر این موضوع می توان به این نکته اشاره کرد که شاخص بورس S&P500 ایالات متحده آمریکا در مدت مشابه، تنها ۱۶ درصد افزایش یافته است. کمپ‌ جمینای همچنین مدعی شد که در حال حاضر، ۲۵۰ هزار میلیونر در ایران زندگی می‌ کنند که بخش عمده‌ ای از آنها، ساکن شهر تهران می باشند.

نقش ارزهای دیجیتال در افزایش تعداد میلیونر های ایرانی

کمپ‌ جمینای در گزارش خود، جهش مثبت رمز ارزهای دیجیتال و محبوب شدن بازار کریپتو در میان ایرانی ها را به‌ عنوان یکی دیگر از عوامل اصلی افزایش تعداد میلیونرهای ایرانی یاد می کند. یکی از ماینرهای ایرانی که درخواست کرد نامش فاش نشود، استخراج رمز ارزهای دیجیتال را به‌ شدت سودآور توصیف کرد و به این نکته اشاره کرد با اینکه وی وکیل رسمی دادگستری می باشد، اما درآمدش از ماینینگ (استخراج) ارزهای دیجیتال، بسیار بیشتر از وکالت است. لازم به ذکر است که با توجه به آمار تعداد میلیونرهای ساکن ایران، در حال حاضر ایران چهاردهمین کشور ثروتمندتر دنیا می باشد؛ همچنین از سوی دیگر، ایران به عنوان ثروتمندترین کشور در خاورمیانه لقب گرفته است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.