آنچه در این مقاله می خوانیم

داده‌ها حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران بیشتری موقعیت معاملاتی قراردادهای اختیار معامله بیت کوین را در قیمت‌های ۲۰,۰۰۰ تا ۲۲,۰۰۰ دلار باز می‌کنند؛ چنین اتفاقی معمولاً به عنوان یک سیگنال بسیار نزولی برای بازار درنظر گرفته می‌شود.

قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در قیمت‌های ۲۰ الی ۲۲ هزار دلار افزایش یافته است

قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در قیمت‌های ۲۰ الی ۲۲ هزار دلار افزایش یافته است

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

30 تیر 1400

داده‌های قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در پلتفرم معاملاتی بای‌بیت حاکی از این است که سرمایه‌گذاران بیشتری موقعیت معاملاتی قراردادهای اختیار معامله بیت کوین را در قیمت‌های ۲۰,۰۰۰ و ۲۲,۰۰۰ دلار باز می‌کنند. ارزش قراردادهای باز در این سطوح قیمتی حدوداً به ۱۰ هزار بیت کوین رسیده است؛ بیشتر این قراردادهای باز، پس از ریزش قیمت بیت کوین به زیر سطح کلیدی ۳۰,۰۰۰ دلار پدید آمده است.

نگاهی به علل افزایش قراردادهای اختیار فروش بیت کوین در قیمت‌های ۲۰,۰۰۰ تا ۲۲,۰۰۰ دلار

چنین اتفاقی معمولاً به عنوان یک سیگنال بسیار نزولی برای بازار درنظر گرفته می‌شود، اما ضرورتاً همیشه این‌گونه نیست؛ چراکه پس از امضای چنین قراردادهایی، معامله‌گر الزامی برای خرید یا فروش دارایی نخواهد داشت. این افزایش حجم چشمگیر در قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در سطوح قیمتی ۲۰,۰۰۰ الی ۲۲,۰۰۰ دلار می‌تواند در نتیجه کاهش و پوشش ریسک سرمایه از سوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و یا نهنگ‌ها باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.