آنچه در این مقاله می خوانیم

قوانین جدید استرالیا برای بازار ارزهای دیجیتال ، کمیسیون سرمایه گذاری استرالیا یکسری الزامات را برای صندوق‌های قابل معامله‌ منتشر کرد.

قوانین جدید استرالیا برای بازار ارزهای دیجیتال

قوانین جدید استرالیا برای بازار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

8 آبان 1400

استرالیا چندی پیش با توجه به افزایش خرید و فروش و گسترش بازار کریپو در این کشور در کمیسیون اوراق بهادار قوانین جدیدی را  برای کنترل و نظارت بیشتر صندوق‌های قابل معامله‌ی بورسی صادر کرد.

قوانین کمیسیون ASIC  برای بازار ارزهای دیجیتال

کمیسیون اوراق بهادار سرمایه گذاری استرالیا روز جمعه در گروهی نظارتی یکسری الزامات را برای صندوق‌های قابل معامله‌ی بورسی اوراق بهادار مبتنی بر  ETP صادر کرد که به تازگی منتشر شده است . دستورالعمل‌های جدید ASIC صندوق‌های قابل معامله‌ی بورس ETP که بر پایه ارزهای دیجیتالی نظیر : بیت کوین ( BTC)، اتر (ETH ) هستند را  تایید کرده و با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک بیشتر دارایی‌های این کشور به سمت ارزهای دیجیتال سوق پیدا کند.

طبق قوانین جدید وضع شده خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید از سطح پشتیبانی بالایی برخوردار باشد تا در بازارهای آتی از نظر خدمات و نقدینگی دچار مشکل نشود، همچنین باید مکانیسم قیمت گذاری آنها کاملاً مشخص و شفاف باشد. سخنگوی کمیسیون ASIC  در پاسخ به اینکه قوانین محدود کننده رقابت سالم بازار داخلی ارزهای دیجیتال را خراب می‌کند گفت :

بیشترین نگرانی ما از ارزهای بین المللی است چرا که نحوه خرید و فروش و همچنین انتقال دارای افراد از خارج از کشور مشکلاتی را به همراه خواهد داشت و اجباراً باید یک سری قوانین محافظت کننده نظیر شفاف سازی مالی وجود داشته باشد تا حقوق مشتریان و سرمایه گذاران حفظ شود.  

در همین راستا کمیسیون سرمایه گذاری استرالیا از آماده سازی بستر لازم برای راه اندازی ارزهای دیجیتال و صندوق‌های قابل معامله در بورس در هفته‌های آتی خبر داده است .

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.