آنچه در این مقاله می خوانیم

بیتکوین توانست بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران خود را شگفت زده کرده و به کانال صعودی بازگردد.

قیمت بیتکوین در مسیر بازگشت به 60000 دلار

قیمت بیتکوین در مسیر بازگشت به 60000 دلار

زمان مطالعه: 3 دقیقه

13 اردیبهشت 1400

قیمت بیتکوین در مسیر بازگشت به 60000 دلار

بعد از حدود یک ماه نزولی در قیمت ارزهای دیجیتال و پادشاه آنها بیتکوین، بیتکوین دیروز و امروز با جهشی ناگهانی و سریع توانست راه خود را به کانال قیمتی 60000 دلار هموار کند. بیتکوین که در زمان نگارش این متن با قیمت حدود 59000 دلار در اکثر صرافی های برتر دنیا در حال معامله است، توانست با رفتار 48 ساعت گذشته خود معامله گران و سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار بدهد.

از آنجا که بیتکوین دامیننس (یا همان سلطه بیتکوین بر بازار) اکنون در اعدادی پایین تر از 50 درصد در حال نوسان است، معامله گران انتظار افزایش قیمت ناگهانی برای بیتکوین را نداشتند و بسته شدن کندل ماهیانه در ناحیه حمایتی 58000 دلار توانست یکبار دیگر هیجان را به بازار ارزهای دیجیتال وارد کند. اکنون و با این جهش، معامله گران و سرمایه گذاران پادشاه ارزهای دیجیتال یکبار دیگر آماده دریافت نوسانات شدید در بازار هستند و تقریبا میتوان گفت که سناریو های Range اکنون در حال بی اعتبار شدن هستند.

وضعیت بازار قرارداد های اختیار (Option)

همزمان با جهش عجیب قیمتی بیتکوین که کمتر سرمایه گذاری در این برهه از زمان انتظار آن را داشت، اکنون معامله گران نیم نگاهی به رسیدن تاریخ انقضای قرارداد های اختیار دارند. این موضوع، ینی پایان یافتن قرارداد های اختیار که در بازار های مشتقه به ثبت رسیده اند، میتواند سبب افزایش فشار و بار روانی در معاملات اسپات شود. به همین دلیل معامله گران این هفته و هفته آینده را چشم انتظار روزهای پرنوسان هستند.

پیش بینی هفته آینده برای بازار ارزهای دیجیتال

با توجه به کاهش دامیننس بیتکوین در زمان نگارش این مقاله، اکثر معامله گران تصور میکنند که حرکات بیتکوین و نوسانات آن توانایی تاثیر گذاری گذشته بر بازار را نخواهد داشت. درواقع اینگونه انتظار میرود که سایر ارزهای دیجیتال به حرکات نوسانی بیتکوین واکنش کمتری نسبت به گذشته نشان دهند.

نمودار قیمت اتریوم

از طرف دیگر، با توجه به کاهش دامیننس بیتکوین معامله گران انتظار دارند که آلت سیزن در راه باشد. اتریوم بعنوان بزرگترین آلت کوین در 48 ساعت گذشته ثابت کرده است که این انتظار دور از ذهن نیست. در زمان نگارش این مقاله اتریوم توانسته است نوید آلت سیزن احتمالی را با رشدی چشمگیر تا 3180 دلار بدهد.

به طور کلی میتوان گفت که در زمان نگارش این مقاله، انتظار میرود که میزان سود دهی (Gain) آلت کوین ها برای مدتی نسبت به بیتکوین بیشتر باشد و بتوان با سرمایه گذاری روی آلت کوین های مطرح، درصد سود بیشتری را در کوتاه مدت از آلت کوین ها دریافت کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

یک پاسخ به “قیمت بیتکوین در مسیر بازگشت به 60000 دلار”

  1. ناشناس گفت:

    مطلب خوبی بود ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.