آنچه در این مقاله می خوانیم

بر اساس اطلاعیه رسمی دستگاه امنیتی اوکراین، پلیس این کشور به یک مزرعه استخراج غیرقانونی رمز ارزهای دیجیتال که در محل سابق یک شرکت تأمین برق به نام جی‌اس‌سی وینیتسیا‌اوبلنرگو احداث شده بود، یورش برد.

ماینرهای اوکراینی‌ برای استخراج بیت کوین از پلی استیشن ۴ استفاده می‌کنند

ماینرهای اوکراینی‌ برای استخراج بیت کوین از پلی استیشن ۴ استفاده می‌کنند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

22 تیر 1400

وب سایت کوین تلگراف در گزارش خود می نویسد که یک مزرعه استخراج غیرقانونی در کشور اوکراین که از انبار خالی یک شرکت تأمین انرژی برای اتصال به شبکه برق استفاده می‌کرد، توسط مقامات اوکراینی شناسایی و توقیف شد. این مزرعه غیرقانونی که از کنسول بازی PS4 (پلی استیشن ۴) برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کرد، چیزی بین ۱۸۶,۲۰۰ تا ۲۵۹,۳۰۰ دلار برق سرقت کرده است. این ماینرهای غیرقانونی، برای سرقت برق از این شرکت تأمین انرژی و پنهان‌کردن فعالیت‌های خود، اقدام به دست‌کاری کنتورهای برق کرده بودند.

نگاهی به جزییات استخراج بیت کوین با PS4 توسط اوکراینی‌ها

پلیس اوکراین این مزرعه ماینینگ غیرقانونی را بزرگ‌ترین مرکز استخراج زیرزمینی توصیف کرده که تاکنون کشف شده است؛ قریب به ۵,۰۰۰ واحد تجهیزات رایانه‌ای، شامل ۳,۸۰۰ کنسول پلی استیشن ۴، بیشتر از ۵۰۰ کارت گرافیک (GPU)، ۵۰ واحد پردازش‌گر، تعدادی نوت بوک، تلفن و فلش درایو در این مزرعه غیرقانونی زیرزمینی کشف شده است. دستگاه امنیتی کشور اوکراین تخمین می‌زند که خسارت ماهانه استان وینیتسیا از برق سرقت شده توسط این مزرعه زیرزمینی، در حدود ۱۸۶,۲۰۰ تا ۲۵۹,۳۰۰ دلار باشد که این حجم از مصرف برق حتی می‌توانست به کمبود برق در سراسر شهر وینیتسیا منجر شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.