آنچه در این مقاله می خوانیم

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه جلسه‌ی خبری روز 26 آبان گفت مردم می‌توانند با خیالی آسوده بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

مجلس ایران در تکاپوی ارزهای دیجیتال

مجلس ایران در تکاپوی ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

29 آبان 1400

مجلس ایران می‌گوید مردم می‌توانند بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذار کنند.

مجلس ایران

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه جلسه‌ی خبری روز 26 آبان گفت مردم می‌توانند با خیالی آسوده بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

کمیسیون اقتصادی مجلس

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفته است که قانون ساماندهی ارزهای دیجیتال در حال بررسی و تدوین است قبل‌تر  نیز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بود بررسی این طرح به پایان رسیده است و تنها تدوین و ارائه‌ی آن به مجلس در گرو برنامه‌ریزی و چارچوب بندی بانک مرکزی است. غلامرضا مرحبا با افزودن آنکه با مشارکت بانک مرکزی ایران ارز دیجیتال ملی  و طرح آن به زودی به پایان خواهد رسید اعلام کرد که مردم می‌توانند بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده و نگران خطرات احتمالی موجود در بازار هم نباشد.

طرح جامع کمیسیون اقتصادی مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ساماندهی شرایط بازار ارز های دیجیتال ایران را خوب و متناسب با روند اقتصادی کشور توصیف کرد و اعلام کرد که این بازار و شرایط حاکم بر آن در قالب یک طرح دقیق در یک کمیسیون ویژه در حال بررسی است او علت اصلی دیرکرد در تایید و ارائه طرح  بازار  ارزهای دیجیتال را نبود آگاهی و اعضای متخصص خواند و اعلام کرد که متاسفانه بازار ارزهای دیجیتال بسیار جدید است و هنوز نمایندگان در حد عالی و بالا از آن اطلاعات کافی ندارند به همین دلیل تشکیل این کمیسیون با مشکلاتی نیز همراه بوده است.

فواید ارزهای دیجیتال برای بازار اقتصادی ایران

غلامرضا مرحبا همچنین در ادامه افزود که ارزهای دیجیتالی یک زمینه‌ی بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری مردم هستند و این سرمایه‌گذاری می‌تواند بهترین مانع برای خروج ارز از مرزهای کشور باشد  همچنین وی در مورد خطرات احتمالی هک و خطرات سایبری نیز قوانینی طراحی شده است که با کمک افزایش سطح نظارتی می‌توان این خطرات را به حداقل رساند .

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.