آنچه در این مقاله می خوانیم

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام کرده است که تدوین متن کامل قانون نظارت بر ارزهای دیجیتال 3 الی 4 ماه دیگر آماده خواهد شد.

محسن رضایی : تدوین قانون ارزهای دیجیتال تا 3 الی 4 ماه دیگر

محسن رضایی : تدوین قانون ارزهای دیجیتال تا 3 الی 4 ماه دیگر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

3 دی 1400

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و متولی طرح جدید ارزهای دیجیتال در دولت اعلام کرده است که تدوین متن کامل قانون نظارت بر ارزهای دیجیتال 3 الی 4 ماه دیگر آماده خواهد شد، وی در ادامه افزود که دیدگاه دولت و بالاخص رئیس جمهور به بازار ارزهای دیجیتال بسیار مثبت است.

نظر دولت در مورد کریپتو

محسن رضایی در ادامه افزود که با وجود مثبت بودن دیدگاه رئیس جمهور و اعضای کابینه به بازار ارزهای دیجیتال و از همه مهمتر استقبال کاربران ایرانی از این شرایط اما باید بسترسازی لازم در جهت قانونی شدن این بازار انجام شود .

بسترسازی لازم برای عرضه‌ی ارزهای دیجیتال

در مرحله‌ی اول باید این بازار از حالت پنهانی و مخفی خارج شده و حالت آشکار و قانونی بگیرد که بسیار به شرایط قانونی و تصویب قوانین پیرامون آن بستگی دارد در مرحله‌ی دوم افراد باید به شکل قانونی اظهارنامه‌ی مالیاتی پر کنند و هزینه‌ی گاز و برق مصرفی برای صنایع خود را پرداخت کنند و به شکل قانونی در رده‌ی کسب و کار مجازی شروع به فعالیت کنند. معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین اعلام کرد که مراحل تدوین متن اصلی قانون ارزهای دیجیتال در حال بررسی است و نهایتا تا 3 الی 4 ماه دیگر کامل می‌شود.

کمیسیون اقتصادی مجلس در راه تصویب قانون نظارت بر ارزهای دیجیتال

 این درحالی است رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس  چند هفته پیش اعلام کرده است که اصل این متن تدوین شده است و فقط چند نقطه‌ی مبهم و اشکال جزئی مانده است ، بانک مرکزی نیز چند روز پیش در مورد راه اندازی ارز ملی خبر داد و اعلام کرد که به شکل جدی قرار است ارز ملی را با تایی نهاد های زیر ربط به زودی به بازار عرضه کند این درحالی است که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس علت اصلی این وقفه را نبود اطلاعات کافی در مورد این بازار نو ظهور اعلام کرده است .

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.