آنچه در این مقاله می خوانیم

نتایج نظرسنجی اتاق بازرگانی السالوادور نشان می‌ دهد که تنها ۴ درصد از کارآفرینان این کشور، حامی پذیرش اجباری بیت کوین هستند. این در حالی است که ۳۹ درصد کارآفرینان معتقدند که پذیرش اجباری این ارز دیجیتال به بی‌ اعتمادی منجر می‌ شود.

مخالفت کارآفرینان السالوادور با پذیرش اجباری بیت کوین

مخالفت کارآفرینان السالوادور با پذیرش اجباری بیت کوین

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

28 خرداد 1400

چندی پیش کنگره ی السالوادور لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی را تصویب کرد، بعد از این خبر وزیر کار و رفاه اجتماعی السالوادور اعلام کرد که پرداخت حقوق از طریق بیت کوین را بررسی خواهد کرد؛ اما بعد از این اخبار تحلیلگران بلومبرگ اعلام کردند که پذیرش بیت کوین در السالوادور شانسی برای موفقیت ندارد و عملاً این پروژه را شکست خورده می دانند؛ حال نتایج یک نظرسنجی جدید از کارآفرینان ساکن در کشور السالوادور نشان داده است که پیش بینی تحلیلگران بلومبرگ نزدیک به واقعیت است.

نگاهی به جزییات نظرسنجی اتاق بازرگانی کشور السالوادور

نتایج نظرسنجی اتاق بازرگانی کشور السالوادور نشان می‌ دهد که تنها ۴ درصد از کارآفرینان در این کشور، حامی پذیرش اجباری بیت کوین هستند. این در حالی است که ۳۹ درصد کارآفرینان معتقدند که پذیرش اجباری این رمز ارز دیجیتال به بی‌ اعتمادی منجر می‌ شود و همچنین نیمی از آنان بر این باورند که بیت کوین تأثیری بر اقتصاد کشورشان ندارد. به موجب ماده ۷ قانون بیت کوین در السالوادور، بنگاه‌ های اقتصادی باید پذیرش بیت کوین را در دستور کار خود قرار دهند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.