آنچه در این مقاله می خوانیم

مگی وو، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی کریپیتال گروپ پس از سفر خود به السالوادور اظهار کرد که این کشور برای پذیرش و استفاده از بیت کوین آمادگی ندارد و اکثر شهروندان آن هیچ شناختی از بیت کوین ندارند.

مدیرعامل کریپیتال گروپ: آشنایی مردم السالوادور با بیت کوین در حد صفر است

مدیرعامل کریپیتال گروپ: آشنایی مردم السالوادور با بیت کوین در حد صفر است

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

23 تیر 1400

چندی پیش مجلس السالوادور لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی این کشور را رسماً تصویب کرد؛ پس از این رویداد در سراسر جهان، حمایت ها و مخالفت های بسیاری با این تصمیم شد. برای نمونه صندوق بین‌ المللی پول، از این تصمیم کشور السالوادور اعلام نارضایتی کرد؛ اما در مقابل مدیر واحد نوآوری بانک تسویه حساب‌ های بین‌ المللی، پذیرش بیت کوین در السالوادور را تجربه‌ ای جالب خواند. در اظهار نظری تازه در این‌باره مگی وو، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی کریپیتال گروپ که اخیراً به السالوادور سفر کرده است، عنوان کرد که این کشور برای پذیرش و استفاده از بیت کوین آمادگی ندارد و اکثر شهروندان آن هیچ شناختی از بیت کوین ندارند.

نگاهی دقیق‌تر به صحبت‌های مگی وو

مگی وو مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Krypital Group علاوه بر اینکه تعداد شرکت‌هایی که در السالوادور بیت کوین را می‌پذیرند انگشت شمار و بسیار کم دانست، زیرساخت‌های لازم برای پذیرش این رمز ارز دیجیتال در این کشور را ناکافی و ضعیف توصیف کرد. مگی وو همچنین به مسائلی همانند فقر شدید مردم در السالوادور و نیز مسلح بودن آن‌ها، نبود امنیت و رونق شدید بازار قاچاق مواد مخدر را به عنوان موارد ناخوشایند دیگر این کشور یاد کرد؛ به عقیده او وضعیت در کشورهایی همچون برزیل و مکزیک برای پذیرش بیت کوین بسیار بهتر از السالوادور می‌باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.