آنچه در این مقاله می خوانیم

مجتبی توانگر رئیس کمیته‌ی اقتصاد مجلس شورای اسلامی ایران می‌گوید: مسدود سازی درگاه های صرافی های داخلی ارز دیجیتال خلاف قوانین است‌.

مسدود سازی درگاه های صرافی های داخلی ارز دیجیتال خلاف قوانین است.

مسدود سازی درگاه های صرافی های داخلی ارز دیجیتال خلاف قوانین است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

12 آذر 1400

مجتبی توانگر رئیس کمیته‌ی اقتصاد مجلس شورای اسلامی ایران می‌گوید: مسئولین دولت قبل تصمیم داشتند که درگاه‌های صرافی‌های داخلی ارزهای دیجیتال را مسدود کنند که این برخلاف قانون است و هیچ مرجعیتی برای آن وجود ندارد چرا که این قانون برخلاف نظام اعتبار بخشی به مشاغل اینترنتی است و مجلس باید در مورد این قانون نظر بدهد .

تذکر نماینده‌ی مجلس به قوانین سختگیرانه‌ی بانک مرکزی

توانگر از حرکت بانک مرکزی برای اجباری شدن اخذ نماد اعتبار سنجی کسب و کارهای اینترنتی انتقاد کرد و گفت در حال حاضر یک میلیون کسب و کار اینترنتی در کشور وجود دارد که از خدمات بانکی مرکزی استفاده می کنند و تنها۶۰ هزار از این کسب کارها دارای نماد اعتباری هستند و بقیه فاقد مجوزهای لازم هستند چرا که قوانین فعلی بانک مرکزی برای دریافت نماد اعتبار سنجی بسیار سخت و حتی در مواردی غیر ممکن است.

نماد اعتبار بخشی برای کسب و کار از زبان نماینده‌ی مجلس

 او در ادامه به مسیرهای بسیار سختی که لازم است کاربران طی کنند برای دریافت این مجوز اشاره کرد و گفت:  

نماد اعتباری برای کسب و کارهای که مجوز قانونی ندارند باعث می شود که کاربران این نیاز را توسط سایر ارزها و روش های و همچنین درگاه های غیر رسمی انجام دهند که این امر منجر به کاسته شدن ارزش واقعی پول کشور خواهد شد تصمیمات اتخاذ شده توسط دولت قبلی می‌تواند بار فشار اقتصادی را برای کسب و کارهای اینترنتی افزایش دهد و در نتیجه منجر به وارد شدن فشار به پلتفرم های داخلی و اختلال در اوضاع اقتصادی کشور شود که تبعات و پیامدهای منفی زیادی را به دنبال خواهد داشت.

بررسی مسیرهای تسهیل کننده برای فعالان اقتصادی در مجلس

وی با اشاره به این نهادهایی نظیر بانک مرکزی باید تسهیل کننده ی مسیر کاربران برای ورود به صنعت و بازارهای اقتصادی باشند، افزود قوانین و مسیر فعلی به هیچ وجه مورد تایید مجلس نیست و مجلس قرار است در آینده ای نزدیک به آن رسیدگی کند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.