آنچه در این مقاله می خوانیم

نشریه آمریکایی پولتیکیو با استناد به یک سند افشای مالی تخمین می‌ زند که تیم وو، مشاور بلند پایه کاخ سفید در امور رقابت و ضد انحصار، بین ۱ تا ۵ میلیون دلار بیت کوین و همچنین بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار فایل کوین دارد.

مشاور بلند پایه کاخ سفید چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین دارد

مشاور بلند پایه کاخ سفید چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین دارد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

19 خرداد 1400

تیم وو، مشاور بلند پایه کاخ سفید در امور رقابت و ضد انحصار، اعلام کرده است که چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین دارد. تیم وو در ماه مارس سال جاری میلادی، از سوی جو بایدن به‌ عنوان دستیار ویژه در سیاست‌های فناوری و رقابت در شورای اقتصاد ملی این کشور منصوب شد. کوین دسک در گزارشی می نویسد، نشریه آمریکایی پولتیکیو روز دوشنبه گزارش داد که تیم وو ، یکی از مشاوران ارشد فناوری و کارشناسان ضد انحصار در کاخ سفید، در حال حاضر چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین دارد. این گزارش با استناد به یک سند افشای مالی شخصی که وو به‌ تازگی ثبت کرده است، تخمین می‌ زند که او بین ۱ تا ۵ میلیون دلار بیت کوین و همچنین بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار فایل کوین دارد.

نگاهی به زندگی تیم وو

وو در ماه مارس از سوی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به‌ عنوان دستیار ویژه در سیاست‌ های فناوری و رقابت در شورای اقتصاد ملی این کشور منصوب شد. تیم وو پیش از انتصاب به این سمت، در دانشکده حقوق کلمبیا تدریس می‌ کرد و سابقه کار در کمیسیون تجارت فدرال و سمتی متفاوت نیز در شورای اقتصاد ملی را در دوره باراک اوباما، رئیس جمهوری اسبق آمریکا، در کارنامه خود دارد. وی از منتقدان دیرینه قدرت شرکت‌ های بزرگ فناوری است و مقالات علمی متعدد و چندین کتاب درباره پلتفرم‌ های اطلاعات و ارتباطات و اینترنت نوشته است. اصطلاح بی‌طرفی اینترنت ابداع وو در سال ۲۰۰۲ است. یک مقام ناشناس به پولیتیکو گفت که وو هنگام انتصاب به این سمت ارشد دولتی، در همه مسائل مربوط به بیت کوین و ارزهای دیجیتال به دلیل منافع مالی از خود سلب صلاحیت کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.