آنچه در این مقاله می خوانیم

رابرت هورمتس در مصاحبه با سی ان بی سی اضهار داشت که عقیده دارد جلوگیری از ورود سرمایه‌ گذاران بی‌ تجربه به بازار رمز ارزهای دیجیتال، کنترل خرج سرمایه از کشور و همچنین داشتن یک سیستم متمرکز، از اهداف دولت چین است.

مصاحبه نائب رئیس شرکت کیسینجر اسوشییتس درباره اهداف دولت چین از ممنوعیت ارزهای دیجیتال

مصاحبه نائب رئیس شرکت کیسینجر اسوشییتس درباره اهداف دولت چین از ممنوعیت ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

23 خرداد 1400

ابرت باب هورمتس، نائب رئیس شرکت کیسینجر اسوشییتس یا همان Kissinger Associates که قبلا نائب رئیس شرکت خدمات مالی گلدمن ساکس بود؛ در مصاحبه ی اخیر خود با شبکه ی سی‌ ان‌ بی‌ سی آمریکا، در‌باره ی اهدافی که دولت چین از ممنوعیت استخراج بیت کوین و صرافی‌ های رمز ارز دیجیتال دنبال می‌ کند، به صحبت پرداخت.

نگاهی دقیق به صحبت های ابرت باب هورمتس

رابرت هورمتس در این مصاحبه اضهار داشت که عقیده دارد جلوگیری از ورود سرمایه‌ گذاران بی‌ تجربه به بازار رمز ارزهای دیجیتال، کنترل خرج سرمایه از کشور و همچنین داشتن یک سیستم متمرکز، از اهداف دولت چین است. نائب رئیس شرکت کیسینجر اسوشییتس همچنین اشاره کرد که دولت چین خواستار پیشروی در حوزه ی رمز ارزهای دیجیتال است؛ اما در عین حال، درباره ی تسلط یا دامیننس دلار آمریکا در اقتصاد جهانی، نگران می باشد و در نتیجه به‌ دنبال راهی برای مقابله با فشار‌ های احتمالی ناشی از دلار برای این کشور و کشور های دیگر است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.