آنچه در این مقاله می خوانیم

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه با ادامه مواضع سخت‌ گیرانه خود و نهاد تحت کنترلش در برابر ارزهای دیجیتال اظهار داشت که سرمایه‌ گذاری در رمز ارزهای دیجیتال، یکی از خطرناک‌ ترین روش‌ های سرمایه‌ گذاری می باشد.

موضع گیری سخت‌ گیرانه رئیس بانک مرکزی کشور روسیه در برابر رمز ارزهای دیجیتال

موضع گیری سخت‌ گیرانه رئیس بانک مرکزی کشور روسیه در برابر رمز ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

4 تیر 1400

بعد از خبر تصویب بیت کوین به عنوان پول ملی در السالوادور، فشار بر روی دولت های سراسر جهان برای تصویب قانونی مشخص در قبال رمز ارزهای دیجیتال بیشتر شد. به گونه ای که حتی هند احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی خبر داد. چندی پیش نیز سرمایه‌ دار بزرگ روس از بانک مرکزی روسیه بخاطر بی‌ توجهی به بیت کوین انتقاد کرد و از دولت روسیه خواست تا هرچه زودتر روند پذیرش بیت کوین به عنوان دارایی قابل معامله را تسهیل کند؛ اما صحبت های رئیس بانک مرکزی روسیه سیاستی منفی این کشور، در قبال ارزهای دیجیتال حکایت دارد.

نگاهی به صحبت های الویرا نابیولینا

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی کشور روسیه، با ادامه مواضع سخت‌ گیرانه خود و نهاد تحت کنترلش در برابر رمز ارزهای دیجیتال اظهار داشت که سرمایه‌ گذاری در رمز ارزهای دیجیتال، یکی از خطرناک‌ ترین روش‌ های سرمایه‌ گذاری می باشد. وی در ادامه با اشاره به ریسک از دست دادن سرمایه افراد در بازارهای ارزی اظهار کرد که رمز ارزهای دیجیتال، دارایی‌ هایی سوداگرانه‌ و بسیار خطرناک هستند. وی همچنین به نوسانات شدید قیمت رمز ارزهای دیجیتال پرداخت و به امکان زیان‌ دهی سنگین‌ سرمایه گذاران اشاره نمود. خانم الویرا نابیولینا در پایان سخنان خود عنوان کرد:

بانک مرکزی روسیه، هرگز مشاوره ی سرمایه‌ گذاری نمی‌ دهد. اما در این مورد خاص، بانک مرکزی با قطعیت آن را به مردم توصیه نمی‌ کند.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی کشور روسیه

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.