آنچه در این مقاله می خوانیم

مقدار میانگین کارمزد معامله ی بیت کوین، به کمترین مقدار خود از ماه ژانویه سال جاری میلادی تا به امروز رسیده است. در این مقاله قصد داریم تا نگاه دقیق تری به داده های وب سایت بیت اینفو چارتس در همین زمینه بیاندازیم.

میانگین کارمزد معامله بیت کوین به کمترین مقدار خود از ماه ژانویه رسید

میانگین کارمزد معامله بیت کوین به کمترین مقدار خود از ماه ژانویه رسید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

11 خرداد 1400

بعد از نوسانات سنگین بازار رمز ارز های دیجیتال و علی الخصوص بیت کوین، چند هفته ای است که رکود سنگینی بر بازار رمز ارز های دیجیتال قالب می باشد؛ سرمایه گذاران و معامله گران این بازار در این روز ها، بیشتر نظاره گر روند تغییر قیمت های ارز های مختلف دیجیتال می باشند و از سعی در دوری از تصمیمات هیجانی برای خرید و یا فروش دارایی های دیجیتال خود دارند.

تصویر بیت کوین در کنار کارت گرافیک

نگاهی به متوسط کارمزد بیت کوین در هفته اخیر

در همین زمینه وب سایت بیت اینفو چارتس در مقاله اخیر خود نگاهی به نمودار متوسط کارمزد معامله ی بیت کوین انداخته است. بر اساس داده های این سایت، اکنون میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به حدود ۷ دلار رسیده است؛ که در مقایسه با ماه های قبل، این رقم کمترین مقدار میانگین کارمزد معامله ی بیت کوین از ماه ژانویه میلادی تا به امروز است. بیشترین مقدار متوسط کارمز تراکنش بیت کوین مربوط به تاریخ ۲۱ آوریل سال جاری میلادی می باشد، زمانی که این مقدار به رکورد تاریخی ۶۲.۸ دلار به ازای هر تراکنش رسید.

اطلاعات نهفته در متوسط کارمزد معامله ی بیت کوین

در نگاه اول، شاید داده های تغییرات متوسط کارمزد یک ارز دیجیتال، اطلاعات تحلیلی مهمی را در پی نداشته باشد و صرفا یک داده ی کلی برای شرایط معامله آن ارز دیجیتال در بازار باشد؛ اما در نگاهی دقیق تر می توان به این نکته پی برد که زمانیکه تقاضا برای پردازش تراکنش ها از میزان استخراج ماینر ها بیشتر می شود، متوسط کارمزد تراکنش ها نیز افزایش می یابد و برعکس.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.