آنچه در این مقاله می خوانیم

الیزابت وارن، سناتور چپ‌گرا ایالات متحده آمریکا، در نامه‌ای به گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، از او خواسته تا درباره دامنه نظارت این نهاد در حمایت از حقوق مشتریان رمز ارزهای دیجیتال توضیح دهد.

نامه الیزابت وارن به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار درباره وضعیت نظارتی حوزه ارز دیجیتال

نامه الیزابت وارن به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار درباره وضعیت نظارتی حوزه ارز دیجیتال

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

19 تیر 1400

خبرگزاری رویترز در گزارش خود می‌نویسد که الیزابت وارن، سناتور چپ‌گرا و نامزد سابق ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، نامه‌ای به گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نوشته است و از او خواسته تا درباره دامنه نظارت این نهاد در حمایت از حقوق مشتریان رمز ارزهای دیجیتال توضیح دهد. سناتور الیزابت وارن یکی از برجسته‌ ترین مخالفان ارزهای دیجیتال می‌باشد که قبلاً نیز، ارزهای دیجیتال را پول خصوصی جعلی توصیف کرده و از آن به عنوان یک سرمایه گذاری کثیف، یاد کرده بود.

نگاهی دقیق به متن نامه سناتور الیزابت وارن به رئیس SEC

سناتور الیزابت وارن، رئیس کمیته سیاست‌های اقتصادی سنا، در انتقاد از وضعیت نظارتی بر حوزه ارزهای دیجیتال در نامه‌ای به رئیس SEC اظهار کرد:

شکاف‌ های نظارتی موجود سرمایه‌ گذاران خرد را به خطر می‌اندازند و امنیت بازارهای مالی را تضعیف می‌کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) باید از اختیارات کامل خود برای رفع این خطرات استفاده کند و کنگره نیز باید برای رفع شکاف‌ های نظارتی اقدام کند

سناتور الیزابت وارن، رئیس کمیته سیاست‌های اقتصادی سنا

سناتور الیزابت وارن همچنین از این نهاد خواست تا درباره عدم تضعیف فضای عادلانه سرمایه‌ گذاری توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز اطمینان حاصل کند. گری گنسلر،رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، تا ۲۸ جولای فرصت دارد تا به سوالات الیزابت وارن پاسخ دهد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.