آنچه در این مقاله می خوانیم

اعمال محدودیت‌ ها و سیاست های جدید برای استخراج بیت کوین در چین، سبب شده است که کشور قزاقستان به مقصدی جذاب برای ماینر های چینی بیت کوین تبدیل شود و برخی از شرکت‌ های فعال در این حوزه، شبانه به قزاقستان نقل‌ مکان کرده‌ اند.

نقل مکان ماینر های چینی به قزاقستان

نقل مکان ماینر های چینی به قزاقستان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

18 خرداد 1400

چندی پیش دولت چین از محدودیت ها و سیاست های جدید در قبال استخراج رمز ارزها خبر داد و سبب واکنش منفی بازار کریپتو و ریزش قیمتی ارز های دیجیتال شد. با توجه به سهم عظیم ماینر های چینی از استخراج رمز ارز های دیجیتال در دنیا، هر خبری در این رابطه ارتباط مستقیم با این بازار دارد. حال به تازگی اخباری منتشر شده است که خبر از نقل مکان ماینر های چینی از این کشور به قزاقستان حکایت دارد.

نگاهی به جزییات گزارش های نقل مکان ماینرهای چینی

اعمال محدودیت‌ ها و سیاست های جدید برای استخراج بیت کوین در چین، سبب شده است که کشور قزاقستان به مقصدی جذاب برای ماینر های چینی بیت کوین تبدیل شود. گزارش‌ ها حاکی از آن است که توجه بسیاری از ماینر های چینی به کشور قزاقستان جلب شده است و برخی از شرکت‌ های فعال در این حوزه، شبانه به این کشور آسیای میانه نقل‌ مکان کرده‌ اند. در همین حین، شرکت کانان، تولید کننده دستگاه‌ های ماینینگ اعلام کرد که شعبه خدمات پس از فروش خود را در قزاقستان افتتاح کرده است. لازم به ذکر است که قزاقستان رویکرد مثبتی در قبال رمز ارزهای دیجیتال دارد و بانک مرکزی این کشور می‌خواهد پروژه ی آزمایشی ارز دیجیتال ملی را شروع کند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.