آنچه در این مقاله می خوانیم

گروهی از نمایندگان حزب سوسیالیست اسپانیا، با اشاره به ۴ دلیل خود، لایحه‌ ای برای تشکیل کارگروه مطالعاتی با همکاری بانک مرکزی اسپانیا، در راستای بررسی ایجاد یورو دیجیتال را ارائه کردند و خواهان تسریع در روند ایجاد یورو دیجیتال شدند.

نمایندگان مجلس اسپانیا خواهان تسریع در روند ایجاد یورو دیجیتال شدند

نمایندگان مجلس اسپانیا خواهان تسریع در روند ایجاد یورو دیجیتال شدند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

30 خرداد 1400

این روزها دولت ها و حکومت های کشورهای مختلف در سراسر جهان، به دنبال رسیدن به سیاستی واحد در قبال خرید و فروش و بازار رمز ارزهای دیجیتال، هستند. برای نمونه چندی پیش کشور هند از احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی خبر داد؛ اما در مقابل، روز گذشته دولت کره ی جنوبی قوانین محدودکننده ی جدیدی را در رابطه با صرافی‌ های رمز ارز دیجیتال وضع نمود.

نگاهی به جزییات لایحه ی نمایندگان مجلس اسپانیا

گروهی از نمایندگان حزب سوسیالیست اسپانیا، لایحه‌ ای برای تشکیل کارگروه مطالعاتی با همکاری بانک مرکزی اسپانیا، در راستای بررسی ایجاد یورو دیجیتال را ارائه کردند. آن‌ ها با اشاره به ۴ دلیل خود برای پیشبرد این تحقیقات، خواهان تسریع در روند ایجاد یورو دیجیتال شدند. در لایحه آن‌ ها یکی از دلایل ایجاد این کارگروه، راه اندازی رمز ارز دیجیتال بانک مرکزی و کاهش سرعت استفاده از رمز ارزهای دیجیتال و سایر روش‌ های پرداخت غیربانکی عنوان شده است. لازم به ذکر است که کارشناسان اظهار داشته‌ اند، کشور اسپانیا صلاحیت قانونی برای ایجاد یورو دیجیتال را ندارد و انحصار عرضه یورو دیجیتال در اختیار بانک مرکزی اروپا و اتحادیه اروپا می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.