آنچه در این مقاله می خوانیم

نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا که شاخه‌ ای از نیروهای مسلح این کشور است و دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا آن را تأسیس کرد؛ در حال راه‌ اندازی و عرضه مجموعه‌ ای از توکن‌ های غیرمثلی یا همان NFT است.

نیروی فضایی آمریکا به زودی NFT خود را راه‌ اندازی و عرضه می‌کند

نیروی فضایی آمریکا به زودی NFT خود را راه‌ اندازی و عرضه می‌کند

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

26 خرداد 1400

نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا، به‌ زودی مجموع ه‌ای از توکن‌ های غیرمثلی یا همان NFT، خود را راه‌ اندازی و عرضه می‌ کند. این توکن‌ ها نمایانگر ماهواره‌ بر‌ها، لباس‌ های فضایی و سایر عناصر نمادین فضانوردی خواهند بود. وب سایت کوین تلگراف در گزارش خود می نویسد، نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا که شاخه‌ ای از نیروهای مسلح آمریکا می باشد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور آن را تأسیس کرد؛ در حال راه‌ اندازی و عرضه مجموعه‌ ای از توکن‌ های غیرمثلی یا همان NFT است. نیروی فضایی ایالات متحده یا همان USSF، روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ ای اعلام کرد که با پلتفرم توکن‌ های غیرمثلی اترنیتی چین، به‌ منظور انتشار نسخه‌ های دیجیتالی کوین‌ ها و برچسب‌ های طراحی‌ شده برای پرتاب پنجمین ماهواره‌ بر سامانه موقعیت‌یاب GPS Block 3 همکاری می‌ کند.

تصویر دونالد ترامپ در کنار پرچم نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا

تاریخچه ای کوتاه از نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا

نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا، در سال ۲۰۱۹ میلادی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت، به‌ عنوان شاخه ای مستقل از نیروهای مسلح تأسیس شد. در آن زمان بسیاری از نهادها، تأسیس این نیرو را به سخره گرفتند؛ چراکه در آن زمان بیشتر نگرانی‌ ها حول مسائل داخلی و بین‌ المللی بود. حتی در آن زمان، یک سریال کمدی نیز به همین نام یعنی نیروی فضایی ساخته شد. حال این توکن‌ های NFT قرار است تا نمایانگر ماهواره‌ بر‌ها، لباس‌ های فضایی و سایر عناصر نمادین فضانوردی باشد. در حال حاضر، اولین NFT از این مجموعه راه‌ اندازی شده و به نام نیل آرمسترانگ، پیشگام عرصه ی فضانوردی و اولین شخصی که بر روی ماه قدم گذاشت، نام‌ گذاری شده است.

نگاهی به اعلامیه مدیرعامل اترنیتی‌ چین

طبق اعلامیه ی اترنیتی‌ چین، این توکن‌ های غیرمثلی در واقع توکن‌ های تعاملی واقعیت افزوده خواهند بود. به‌عنوان مثال، یکی از این توکن‌ ها، نمایانگر تصویری سه‌بُعدی از ۲۷ ماهواره ای است که در حال چرخش به دور زمین می باشند، که دانشمندان آن را صورت فلکی تشکیل‌ شده از ماهواره‌ های سیستم موقعیت‌یاب جهانی یا همان GPS توصیف می‌ کنند. مزایده ی این توکن غیرمثلی با پیشنهاد اولیه ۱ دلار شروع شده و مجموعه‌ های آن که از ۲۵ تا ۱۰۰ قطعه تشکیل شده‌ اند، با پیشنهاد‌های اولیه ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلاری قیمت‌ گذاری شده‌ اند. نیک رزُ مدیرعامل اترنیتی‌ چین، در بخشی از این اعلامیه گفت:

این یک فرصت تاریخی برای توکن‌ های غیرمثلی و فضای بلاکچین است که این صنعت را به پیش‌ می‌ راند و لحظه‌ ای را به عنوان تلاقی تکنولوژی و آینده‌ پژوهی، در تاریخ ثبت می‌ کند. اکنون می‌ ­توانیم این پرتاب و دستاورد‌های تاریخ‌ ساز نیل آرمسترانگ را بر روی یک دفتر تغییر ناپذیر ثبت کنیم و با ایجاد یک توکن غیرمثلی، که مردم می‌ توانند در خرید و فروش آن مشارکت کنند، آن را برای همیشه به خاطر بسپاریم.

نیک رزُ، مدیرعامل اترنیتی‌ چین

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.