آنچه در این مقاله می خوانیم

موسسه اعتبارسنجی فیچ ریتینگز ضمن هشدار به السالوادور بابت پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی، اظهار کرده است که این تصمیم، بانک‌ های این کشور را در معرض خطر پولشویی، تأمین مالی تروریسم و فرار مالیاتی قرار می‌ دهد.

هشدار موسسه فیچ ریتینگز به السالوادور درباره خطرات پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی

هشدار موسسه فیچ ریتینگز به السالوادور درباره خطرات پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

9 تیر 1400

بعد از تصویب لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی در السالوادور، موسسه اعتبارسنجی فیچ ریتینگز که با نام تجاری Fitch Ratings شناخته می شود، به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین آژانس‌ های رتبه‌ بندی و اعتبارسنجی جهان، به السالوادور بابت پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی هشدار داده است. این نهاد اظهار کرده است که چنین تصمیمی، بانک‌ های این کشور را در معرض خطر پولشویی، تأمین مالی تروریسم و فرار مالیاتی قرار می‌ دهد.

نگاهی به دلایل موسسه اعتبارسنجی فیچ ریتینگز برای هشدار به السالوادور

موسسه اعتبارسنجی فیچ ریتینگز در وب‌ سایت خود به صورت رسمی هشدار داده است که بیت کوین به طور بالقوه می‌ تواند استاندارد های بین‌ المللی ضد پولشویی و تأمین مالی تروریسم را نقض کرده و فرار مالیاتی را هم آسان کند. این هشدارها در حالی از سوی فیچ ریتینگز منتشر شده است که رئیس جمهور السالوادور، همواره در معرض اتهام ارتباط با کارتل‌ های مواد مخدر MS-13 و Barrio18 قرار داشته، هر چند که نجیب بوکله همواره وجود چنین ارتباطی را منکر شده است. فیچ ریتینگز همچنین معتقد است که السالوادور هنوز راهنمایی‌ های نظارتی دقیقی در مورد رمز ارزهای دیجیتال منتشر نکرده است و زمان‌ بندی که دولت برای ایجاد یک چارچوب قانونی و معرفی سیستم‌ های پرداخت اعلام کرده نیز بسیار بلند پروازانه می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.