آنچه در این مقاله می خوانیم

بر اساس گزارش وب سایت یوتودی، داده‌ های وب‌ سایت بلاک چین نشان می‌ دهد که هش ریت شبکه بیت کوین به ۵۸ اگزاهش بر ثانیه رسیده است و این میزان از ژوییه سال ۲۰۱۹ میلادی تا به امروز، بی‌ سابقه بوده است.

هش ریت شبکه بیت کوین به پایین‌ترین مقدار خود در ۲ سال گذشته رسیده است

هش ریت شبکه بیت کوین به پایین‌ترین مقدار خود در ۲ سال گذشته رسیده است

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

8 تیر 1400

محدودیت‌ های سختگیرانه اخیر دولت چین در قبال ماینرهای بیت کوین باعث شده است تا هش ریت شبکه این رمز ارز دیجیتال به کمترین میزان خود از اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی برسد. وب سایت یوتودی در آخرین گزارش خود به این نکته اشاره دارد که داده‌ های وب‌ سایت بلاک چین نشان می‌ دهد هش ریت شبکه بیت کوین به ۵۸ اگزاهش بر ثانیه رسیده است که این میزان از ژوییه سال ۲۰۱۹ میلادی تا به امروز بی‌ سابقه بوده است. استخرهای استخراج بی‌تی‌سی داتکام، انت پول و پولین بیشتر از ۵۰ درصد هش ریت خود را از دست داده‌ اند؛ اما نکته جالب اینجاست که این کاهش تنها در یک ماه رخ داده است.

نگاهی به نمودار هش ریت شبکه بیت کوین

تصویر نمودار هش ریت شبکه بیت کوین

طبق برآوردها، اصلاح سختی بعدی که روز جمعه انجام می‌ شود، سختی استخراج بیت کوین را تا ۲۵ درصد کاهش خواهد داد. بعد از آن که دولت چین به نیروگاه‌ های برق دستور داد تا خدمات خود را به مزارع استخراج بیت کوین متوقف کنند، میلیون‌ ها ماینر مجبور به خاموش‌ کردن دستگاه‌ های استخراج خود شدند و همچنین گفته می‌ شود که تا پایان ماه جاری میلادی، حدود ۹۰ درصد از ماینرهای چینی دستگاه‌ های خود را خاموش کنند. در همین رابطه کوین ژانگ، معاون استخر استخراج فاندری، تصمیم دولت چین مبنی بر محدود سازی فعالیت ماینرها را بدون منطق خواند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.