آنچه در این مقاله می خوانیم

یانیس واروفاکیس، اقتصاددان مشهور چپ‌ گرا و وزیر اقتصاد اسبق یونان، در مصاحبه با یونان ریپورتر عنوان کرد که بیت کوین، نوعی از فئودالیسم را ایجاد می‌ کند و اگر قرار باشد جایگزین ارزهای رایج شود، یک فاجعه به بار خواهد آمد.

وزیر اقتصاد سابق یونان: بیت کوین نوعی از فئودالیسم را ایجاد می‌کند

وزیر اقتصاد سابق یونان: بیت کوین نوعی از فئودالیسم را ایجاد می‌کند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

9 تیر 1400

یانیس واروفاکیس، اقتصاددان مشهور چپ‌ گرا و وزیر اقتصاد اسبق یونان، اعلام کرده است که بیت کوین، نوعی از فئودالیسم را ایجاد می‌ کند و اگر قرار باشد جایگزین ارزهای رایج شود، یک فاجعه به بار خواهد آمد. یانیس واروفاکیس در مصاحبه با یونان ریپورتر عنوان کرد که عرضه محدود بیت کوین بزرگترین نقطه ضعف آن می باشد. وی در این باره اظهار کرد:

با توجه به میزان عرضه ثابت و این واقعیت که هیچ ساز و کار دموکراتیکی برای تعیین آن که چه کسی و به چه مقدار بیت کوین دریافت کند وجود ندارد، این امر نوعی فئودالیسم ایجاد می‌ کند که به دست پذیرندگان اولیه بیت کوین اداره می‌ شود.

یانیس واروفاکیس، وزیر اقتصاد اسبق یونان

نگاهی به ادامه صحبت های یانیس واروفاکیس در مصاحبه با یونان ریپورتر

وزیر اقتصاد سابق یونان معتقد است که پول همیشه سیاسی است و سوال ها درباره دموکراتیک بودن آن بسیار مهم می باشد. یانیس واروفاکیس می‌ گوید که طرفداران بیت کوین معتقدند این رمز ارز دیجیتال باعث دموکراتیک سازی پول می‌ شود، اما این دیدگاه کاملاً اشتباه است. وی همچنین در پایان صحبت های خود عنوان کرد که رمز ارزهای دیجیتال بانک مرکزی با کمک تکنولوژی بلاکچین می‌ توانند بسیار مفید باشند و دست بانک‌ های خصوصی که هیچ‌کاری انجام نمی‌ دهند و هزینه دریافت می‌ کنند را کوتاه کند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.