آنچه در این مقاله می خوانیم

حسین قربانزاده مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در رومی در کلاب هاوس از تعیین تکلیف قوانین مربوط به معامله ی رمز ارز ها در کمیسیون اقتصادی مجلس تا ۲ هفته ی آینده خبر داد. او همپنین جزییات قانون مالیات مالیات بر عایدی سرمایه را اعلام نمود.

وضع قوانین در قبال معامله ی رمز ارز ها تا ۲ هفته آتی در مجلس شورای اسلامی

وضع قوانین در قبال معامله ی رمز ارز ها تا ۲ هفته آتی در مجلس شورای اسلامی

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

9 خرداد 1400

با توجه به اظهار نظر های ضد و نقیض در رابطه با قوانین معامله ی رمز ارز ها از سوی مقامات گوناگون کشور، حسین قربانزاده مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف قوانین مربوط به معامله ی رمز ارز ها در کمیسیون اقتصادی مجلس تا ۲ هفته ی آینده خبر داد.

تصویر حسین قربانزاده

اضهارات حسین قربانزاده، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در کلاب هاوس

حسین قربانزاده در روم مالیات بر عایدی سرمایه و تاثیر آن بر بازار سرمایه کلاب هاوس، در پاسخ به سوال یکی از کاربران مربوط به تعیین تکلیف وضع قانون درباره ی معامله ی رمز ارز های دیجیتال، اینگونه عنوان کرد:((عایدی بر کار، عایدی از دارایی سهام و یا عایدی از درآمد اتفاقی؛ این سه حالت برای مالیات بر عایدی سرمایه استفاده می‌شود.)) حسین قربانزاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرد:((اگر فردی دارایی از رمزارز داشته باشد، مشمول یکی از این سه گزینه فوق شده و باید مالیات بر عایدی پرداخت کند. فعلا قوانین به این شکل است مگر اینکه به صورت تخصصی جلساتی برگزار شود تا درباره رمزارزها به صورت جداگانه بررسی شود.))

تعیین تکلیف رمز ارز های دیجیتال در کمیسیون اقتصادی مجلس

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در کلاب هاوس اعلام کرد که مجلس به کمیته اقتصاد دیجیتال فرصت ۲ هفته ای جهت ارائه ی قوانین پیشنهادی مناسب در رابطه با این حوزه به کمیسیون اقتصادی، داده است. حسین قربانزاده همچنین از حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در کلاب هاوس و یا جلسات مجلس، برای پاسخ به سوالات فعالان بازار رمز ارز های دیجیتال؛ خبر داد. او همچنین درباره ی قانون مالیات بر عایدی سرمایه اعلام کرد که این قانون قابلیت اصلاح داشته تا بتوان همه ابعاد اقتصاد ایران و بحث تورم کشور را در نظر گرفت، تا از اجحاف در قبال افراد گوناگون جامعه جلوگیری نمود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.