آنچه در این مقاله می خوانیم

ون اک صندوق معاملات آتی بیت کوین را هفته‌ی آینده در بورس شیکاگو با نماد XBTF در قالب حراج اولیه راه اندازی خواهد کرد.

ون اک صندوق معاملات آتی بیت کوین را در بورس عرضه می‌کند

ون اک صندوق معاملات آتی بیت کوین را در بورس عرضه می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

25 آبان 1400

شرکت ون اک در هفته‌ی آتی صندوق قابل معامله در بورس ETF   بیت کوین را عرضه خواهد کرد.

شرکت ون اک

شرکت ون اک پیش‌تر قرار بود اولین عرضه کننده‌ی ETF نقدی باشد که چند هفته‌ی گذشته پیشنهاد آن را برای بررسی به بورس اوراق بهادار آمریکا ارسال و با مخالفت نماینده‌های کمیسیون بورس رد شد چرا که بسیاری از نمایندگان کمیسیون بر این باور بودند که هنوز برای عرضه‌ی نقدی بیت کوین بسترهای مناسبی وجود ندارد و در مراحل ابتدایی است.

بورس شیکاگو

طبق بیانیه اعلام شده توسط بورس شیکاگو CBOE قرار است به زودی صندوق‌های معامله ETF شرکت سرمایه‌گذاری ون اک با نماد XBTF در قالب حراج اولیه راه اندازی شود. این اطلاعیه دقیقا بعد از رد شدن درخواست ون اک برای عرضه‌ی نقدی ETF بیت کوین اعلام شده است. صندوق‌های معامله‌ی آتی از هفته‌ی آینده در بورس وارد فرآیند معاملاتی می‌شوند، به گفته‌ی بسیاری از تحلیلگران این صندوق‌ها می‌توانند به شکل مستقیم بیت کوین را پشتیبانی کرده و در عرضه و افزایش نرخ قیمت آن نقش مستقیم داشته باشد.

صندوق معاملاتی بورس ایالات متحده

صندوق‌های معاملاتی ETF شرکت Paoshares  را تایید کرده بود که با سرعت بسیار بالایی با کسب بیش از 1 میلیارد دلار دارایی توانسته بود رکورد خوبی را در همان چند ساعت اولیه عرضه ثبت کند. روند تایید صندوق‌های معاملاتی آتی با توجه به پشتیبانی و حمایت خوبی که از بیت کوین دارند، منجربه استقبال بسیار زیاد سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه شده است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.