آنچه در این مقاله می خوانیم

مقامات پلیس بریتانیا می‌ گویند قوانین کنونی مسدود سازی حساب‌ ها، به آنان اجازه مسدود کردن کیف پول‌ های ارز دیجیتال را نمی‌ دهد و همین موضوع باعث شده است تا پلیس نتواند جلوی انتقال وجوه توسط تبهکاران را بگیرد.

پلیس بریتانیا به دنبال قانونی برای اجازه مسدود سازی کیف پول‌ های ارز دیجیتال

پلیس بریتانیا به دنبال قانونی برای اجازه مسدود سازی کیف پول‌ های ارز دیجیتال

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

24 خرداد 1400

پلیس کشور بریتانیا در حال لابی با دولت این کشور درباره ی تغییر قانونی است که به آن‌ ها اجازه مسدود کردن کیف پول‌ های رمز ارز دیجیتال را می‌ دهد. مقامات پلیس بریتانیا می‌ گویند قوانین کنونی مسدود سازی حساب‌ ها، به آنان اجازه مسدود کردن کیف پول‌ های رمز ارز دیجیتال را نمی‌ دهد و همین موضوع باعث شده است تا پلیس نتواند جلوی انتقال وجوه توسط تبهکاران را بگیرد.

نگاهی به صحبت های کارآگاه بازنشسته پلیس لندن

میک گالاگر، کارآگاه بازنشسته پلیس متروپولیتن لندن به نشریه تایمز در این باره گفته است:

قوانین مرتبط با مسدود کردن دارایی‌ ها منسوخ شده است و به همین دلیل پلیس نمی‌ تواند به راحتی رمز ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را توقیف و مسدود کند.

میک گالاگر، کارآگاه بازنشسته پلیس متروپولیتن لندن

وی همچنین در ادامه اضافه کرد که باید تمام قوانین مرتبط با پولشویی که درباره ی پول نقد و سایر دارایی‌ ها اجرا می‌ شوند درباره ی رمز ارزهای دیجیتال هم اجرا شوند. اما چون قانون از کلمه حساب استفاده کرده است، پلیس نمی‌ تواند ارزهای دیجیتال را مسدود کند؛ چراکه ارز دیجیتال در کیف پول نگهداری می‌ شود. میک گالاگر معتقد است برای اجرایی شدن صحیح این قانون، تنها کافی است که کلمه کیف پول به متن قانون اضافه شود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.