آنچه در این مقاله می خوانیم

پلیس مالزی ۱۷۲۰ دستگاه استخراج بیت کوین را مصادره کرد،پلیس مالزی در طی یک عملیات ۸۳۶ هزار دلار تجهیزات استخراج بیت کوین را کشف و ضبط کرده است.

پلیس مالزی ۱۷۲۰ دستگاه استخراج بیت کوین را مصادره  کرد.

پلیس مالزی ۱۷۲۰ دستگاه استخراج بیت کوین را مصادره کرد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

11 دی 1400

پلیس مالزی در طی یک عملیات ۸۳۶ هزار دلار تجهیزات استخراج بیت کوین را کشف و ضبط کرده است.

روزنامه‌ی مالزی

 طبق گزارش روزنامه مالزی مقامات امنیتی این کشور ۱۷۲۰ دستگاه ماینینگ بیت کوین به ارزش ۵/۳ میلیون ریتینگ معادل 836920 دلار را توقیف کردند تقریبا دو میلیون ریتینگ معادل ۴۷۸۲۴۰  دلار برق توسط  مزرعه استخراج به شکل غیرقانونی به سرقت رفته است.

توقیف دستگاه های ماینر

در این عملیات ۱۶ ساعته که توسط ۱۵۴ افسر و پلیس ۱۵ تکنسین و6 آتش نشان انجام گرفته است این سازمان توانسته است  تعداد ۱۷۲۰ دستگاه استخراج بیت کوین معادل ۸۳۶ هزار دلار را توقیف کنند. پلیس امنیتی این کشور اعلام کرده که گمان می رود یک مرد ۲۸ ساله که توسط پلیس دستگیر شده است مسئول اصلی این مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال باشد.

مزارع غیر قانونی

 این اولین باری نیست که در کشور مالزی همچین عملیاتی با سطح وسیع از توقیف تجهیزات بیت کوین انجام می شود نبود نظارت در چارچوب اساسی یکی از مهمترین مشکلات این بازار است که منجر به گسترش فعالیت‌های غیرقانونی نظیر تاسیس مزارع چند هزار هکتاری، استخراج غیرقانونی بیت کوین شده است .

نبود زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن

می‌توان گفت که پس از تصویب و اجرایی شدن قانون منع استخراج ارزهای دیجیتال در چین بسیاری از فعالان این حوزه مجبور به مهاجرت شده و مقصد بیشتر این مهاجران کشورهایی نظیر: مالزی، تایلند و روسیه است از طرفی نبود زیرساخت های لازم برای تامین منابع استخراج، اجباراً  فعالان این حوزه را به سمت تاسیس مزارع غیرقانونی در جهت استخراج ارزهای دیجیتال  تشویق کرده‌اند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.