آنچه در این مقاله می خوانیم

پژوهشگران فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا دو پیشنهاد درباره تنظیم مقررات استیبل کوین‌ها ارائه داده‌اند؛ اول آنکه استیبل‌کوین‌ها را معادل پول عمومی در نظربگیرند و یا اینکه با معرفی ارز دیجیتال ملی، بر استیبل‌کوین‌ها مالیات وضع کنند.

پژوهشگران ایالات متحده آمریکا دو پیشنهاد برای تنظیم مقررات استیبل‌کوین‌ها ارائه دادند

پژوهشگران ایالات متحده آمریکا دو پیشنهاد برای تنظیم مقررات استیبل‌کوین‌ها ارائه دادند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

28 تیر 1400

در شرایطی که فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا مطالعات خود را درباره رمز ارزهای دیجیتال بانکی ادامه می‌دهد، پژوهشگران آن، دو پیشنهاد درباره تنظیم مقررات استیبل کوین‌ها ارائه داده‌اند. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که سیاست‌گذاران تنها دو حق انتخاب در این زمینه دارند.

نگاهی به جزییات طرح‌های پژوهشگران درباره تنظیم مقررات استیبل کوین‌ها

دو راهکاری که پژوهشگران فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا به آن دست یافتند عبارت است از اینکه استیبل‌کوین‌ها را معادل پول عمومی در نظربگیرند و یا اینکه با معرفی رمز ارز دیجیتال ملی، بر استیبل‌کوین‌ها مالیات وضع کنند. در صورت انتخاب گزینه اول، دولت می‌تواند تعیین کند که استیبل‌کوین‌ها از طریق بانک‌های بیمه‌شده صادر شوند و یا اینکه برای آنها وثیقه اخذ شود و در فدرال رزرو نگهداری شوند. لازم به ذکر است، جلسه کارگروه بازارهای مالی ریاست جمهوری آمریکا درباره استیبل‌کوین‌ها از امروز و به ریاست جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، شروع می‌شود؛ این در حالی است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اخیراً خواهان قانون‌گذاری سخت‌گیرانه‌تر برای این‌گونه دارایی‌ها شده بود.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.