آنچه در این مقاله می خوانیم

پیتر شیف معتقد است که اقدامات بانک مرکزی برای جلوگیری از تورم در بازار علت اصلی نوسانات و سقوط شدید بیت کوین بوده است.

پیتر شیف از دلایل واقعی سقوط بیت کوین می‌گوید

پیتر شیف از دلایل واقعی سقوط بیت کوین می‌گوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

15 آذر 1400

 منتقد محبوب دارایی های ارزهای دیجیتال، معتقد است که اقدامات بانک مرکزی برای جلوگیری از تورم در بازار علت اصلی نوسانات و سقوط شدید بیت کوین بوده است.

بانک مرکزی و سقوط بیت کوین

 پیتر شیف منتقد معروف بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌گوید: دلیل اصلی بزرگترین اصلاح قیمت بازار ارز دیجیتال در سال جاری تورم ناشی از رشد بدون دلیل بیت کوین بوده است.پیش تر  نیز بسیاری از تحلیلگران این تورم حاکم بر بازار را ناشی از رشد بدون دلیل بیت کوین می‌دانستند و حباب اقتصادی ناشی از آن را بزرگترین حباب اقتصادی قرن معرفی کرده بودند که مانند سایر حباب های قبلی نیست و در مورد ریزش شدید بازار هشدار داده بودند.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو و سقوط بیت کوین

جروم پاول رئیس فدرال رزرو می‌گوید بیت کوین موجب افزایش نرخ تورم و تهدید امنیت کشور می‌شود

او ادعا می‌کند  که این تغییرات و نوسانات شدید یک زمینه‌ی بسیار بزرگ برای افزایش نرخ تورم است  و می‌تواند امنیت و ثبات اقتصادی کشور آمریکا را به خطر بیندازد. او ادعا می‌کند که  این نرخ خیلی بیشتر از انتظارو پیش‌بینی‌ها در حال افزایش است او می گوید تمام تصمیمات فدرال رزرو در جهت کنترل و برنامه ریزی مهار تورمی است که در حال حاضر به بالاترین نرخ رشد خود در چندین سال اخیر قرار دارد.

تحلیل صاحب نظران این بازار در مورد بیت کوین

 خواهر مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک می‌گوید :تغییرات بسیار زیادی در مسیر ارزهای دیجیتال رخ داده است قرار گرفتن شیبا به عنوان ارز مورد پسند کاربران و رشد بی دلیل آن و پیشی گرفتن آن از داگ کوین و سایر ارزهایی نظیر بیت کوین از دلایل اصلی این سقوط است، پیتر شیف می‌گوید ناکارآمدی بانک مرکزی در برابر مهار تورم و نبود یک سیستم برای کنترل و نظارت بر بازار ارز های دیجیتال یکی از بزرگترین دلایل سقوط ارزش دارایی ‌ها و شاخص بازار کریپتو است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.