آنچه در این مقاله می خوانیم

پیتر هاسکمپ، مدیر دفتر تجزیه‌ و‌ تحلیل‌ های اقتصادی هلند، مقاله ای را با عنوان هلند باید بیت کوین را ممنوع کند، منتشر کرده است. این مقام هلندی معتقد است که هلند باید هرگونه استخراج، خرید‌ و فروش و نگهداری بیت کوین را ممنوع اعلام کند.

پیتر هاسکمپ: هلند باید بیت کوین را ممنوع کند

پیتر هاسکمپ: هلند باید بیت کوین را ممنوع کند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

23 خرداد 1400

این روز ها دولت های کشور های مختلف دنیا، کاملا در دو جبه ی مقابل هم در قبال رمز ارزهای دیجیتال قرار گرفته اند؛ اگر بخواهیم به نمونه هایی از این اختلاف نظر ها اشاره کنیم، می توان به  تصویب لایحه تبدیل بیت کوین به پول رسمی توسط کنگره السالوادو و احتمال طبقه‌ بندی بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی در هند اشاره کرد؛ در مقابل نیز می توان از ممنوعیت معامله ی میم کوین‌ ها، توکن‌ های هواداری و NFT‌ها در تایلند نام برد. دیروز نیز یکی از مقامات بلند پایه در هلند، درخواست کرد تا دولت هلند معامله ی بیت کوین را در این کشور ممنوع کند.

نگاهی به صحبت های مدیر دفتر تجزیه‌ و‌ تحلیل‌ اقتصادی هلند

پیتر هاسکمپ، مدیر دفتر تجزیه‌ و‌ تحلیل‌ های اقتصادی هلند که زیر نظر وزارت اقتصاد این کشور فعالیت می‌کند، مقاله‌ ای را با عنوان هلند باید بیت کوین را ممنوع کند، منتشر کرده است. این مقام بلند پایه هلندی معتقد است که این کشور باید هرگونه استخراج، خرید‌ و فروش و نگهداری بیت کوین را ممنوع اعلام کند، چراکه این رمز ارز دیجیتال از ویژگی‌ های کاربردی پول برخوردار نبوده و مورد استفاده مجرمان قرار خواهد گرفت. وی همچنین معتقد است که بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد و فقط به واسطه ی پذیرش دیگران ارزش پیدا کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.