آنچه در این مقاله می خوانیم

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جریان سفری به جزیره زیبای کیش، پیشنهاد تبدیل شدن این منطقه آزاد را به یک قطب بین‌ المللی برای صرافی‌ های ارزهای دیجیتال در منطقه مطرح نمود.

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای تبدیل جزیره کیش به مرکز صرافی‌ های رمز ارز دیجیتال در منطقه

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای تبدیل جزیره کیش به مرکز صرافی‌ های رمز ارز دیجیتال در منطقه

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

29 خرداد 1400

چندی پیش الیپتیک در گزارشی اعلام کرد که ۴.۵ درصد از کل استخراج رمز ارزهای دیجیتال در ایران صورت می گیرد؛ این درصد به اندازه ای است که وزیر نیرو در مجلس در پاسخ به نمایندگان اعلام کرد که یکی از دلایل اصلی قطعی های برق مزارع استخراج بیت کوین می باشد. اما با دستور رئیاست محترم جمهور هرگونه استخراج رمز ارزهای دیجیتال تا پایان شهریورماه سال جاری ممنوع اعلام شد و مزرعه بزرگ ماینینگ در رفسنجان نیز خاموش شد. اما روز گذشته وزیر ارتباطات در سفر به جزیره ی کیش، پیشنهاد تبدیل شدن این جزیره را به یک قطب برای صرافی‌ های رمز ارزهای دیجیتال ارائه نمود.

نگاهی به صحبت های محمد جواد آذری جهرمی

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جریان سفری به جزیره زیبای کیش، پیشنهاد تبدیل شدن این منطقه آزاد را به یک قطب بین‌ المللی برای صرافی‌ های رمز ارزهای دیجیتال در منطقه مطرح کرده است. وی اعلام کرد:

کیش زیرساخت‌ های لازم برای تبدیل شدن به مرکز صرافی‌ های بین‌ المللی رمز ارز دیجیتال کشورهای منطقه را دارد و باید از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده نمود.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

لازم به ذکر است که این اظهارات در حالی مطرح شد که پیش از این فایننشال تریبیون گزارش داده بود که ۱۲ واحد استخراج رمز ارز دیجیتال در جزیره کیش مشغول به کار هستند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.