آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک مرکزی و دولت فدرال پاکستان در تلاش هستند که تصمیم جدی درباره‌ی ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال گرفته و آن را تصویب کنند .

پاکستان ؛ به زودی ارزهای دیجیتال و معاملات مرتبط با آن‌‌ها را ممنوع خواهد کرد.

پاکستان ؛ به زودی ارزهای دیجیتال و معاملات مرتبط با آن‌‌ها را ممنوع خواهد کرد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

25 دی 1400

 شبکه خبری Samaa پاکستان اخیراً به نقل از بانک مرکزی و دولت فدرال این کشور اعلام کرده که مقامات دولتی پاکستان  در تلاش هستند تصمیم جدی درباره‌ی ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال گرفته و آن را تصویب کنند .

گفته می شود که قرار است این کشور در دادگاه های عالی پاکستان  به پرونده تخلفات صرافی ارزهای دیجیتال را رسیدگی کنند و برای ممنوعیت مبادلاتی آن تصمیم گیری شود.

آغاز تحقیقات علیه باینس

به گفته بسیاری از رسانه‌های داخلی این کشور مقامات مالی دولتی پاکستان در حال انجام تحقیقاتی در مورد صرافی باینس و بسیاری از صرافی های دیگر فعال در این کشور هستند پاکستان جزء چند کشوری است که هنوز تصمیمی در مورد شرایط و قوانین لازم برای گسترش کنترل بازار ارزهای دیجیتال نگرفته است.

صرافی بایننس و تخلفات آن

 چندی پیش رسانه های این کشور اعلام کردند که دولت قصد دارد از این بازار میلیون ها دلار درآمدزایی کند و این در حالی است که سازمان مبارزه با جرایم اقتصادی پاکستان اعلام کرده بود صرافی باینس و بسیاری از مشتریان آن به علت نبود سیستم نظارتی مناسب که متحمل ضرر بسیار زیادی شده‌اند این سازمان به صرافی باینس در جهت افزایش ضریب امنیتی سیستم های خدماتی خود بسیار هشدار داده است .

بانک مرکزی پاکستان در دادگاه فدرال

بانک مرکزی پاکستان در نظر دارد که با ارائه یک‌سری شواهد به دادگاه فدرال این کشور در کنار  جریمه کردن صرافی ها و شرکت های متخلف مبادلات ارزهای دیجیتال را نیز ممنوع کند این در حالی است که در چند ماه گذشته با وجود رشد بی سابقه کریپتو در این کشور هنوز دولت پاکستان تصمیمی  جدی برای بررسی و نظارت دارایی ‎های کریپتو نگرفته است

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.